Materialinė atsakomybė darbe, tinkamos darbo sąlygos ir kiti aspektai

Materialinė atsakomybė darbe

Puikiai suprantama, kad kiekvienoje darbovietėje vyrauja skirtingos taisyklės – tai ypač pastebima tuomet, kai kalbama apie privatų sektorių. Kiekvienas verslo savininkas pratęs savo verslą vystyti savaip, todėl visa tai taip pat tiesiogiai liečia ir darbuotojus. Kai kuriais atvejais darbuotojai laimi, nes yra labai vertinami, o kai kuriais atvejais viskas būna priešingai ir įmonėje dirbančiam personalui tenka nuo galvos rautis plaukus bei visuomet būti dideliame strese bei įtampoje. Be abejo, tokių atvejų yra ne vienas ir ne du, todėl suprantama, kad labai dažnai vienokios ar kitokios neigiamos situacijos iškyla į viešumą. Tuomet imama aktyviau diskutuoti apie tai, kas yra tinkamos darbo sąlygos, adekvatus darbo užmokestis, teisingas darbdavių požiūris į savo darbuotojus, materialinė atsakomybė darbe, darbo valandos ir kt. Tačiau ar tikrai tik tuomet, kai susiduriama su dideliais nepatogumais ir neteisybe, reikia apie tai kalbėti? Ar apie tai neturėtų būti kalba nuolatos, tokiu būdu siekiant užkirsti kelią bet kokiai galimai neteisybei ir nesąžiningiems veiksmams?

Nors kiekvienas darbuotojas turi atitinkamas pareigas, jis taip pat turi ir teises, todėl darbdavys jokiu būdu to neturėtų pamiršti. Be to, reikia atminti, kad tokia pati situacija yra ir kalbant apie darbdavį. Teises ir pareigas turime kiekvienas, todėl nepaisant to, kurioje barikadų pusėje bebūtume, turime elgtis sąžiningai, teisingai ir teisėtai. Turime vadovautis galiojančiais įstatymais ir taip pat vykdyti darbo sutartyje įtvirtintas sąlygas. Todėl jei būdami darbuotojais jūs viską atliekate tinkamai ir nepriekaištingai, tačiau darbdavys jus engia ir pritaiko jums tokias nuobaudas, kurių jūs gauti neturėtumėte, pats metas ieškoti teisybės teisiniu keliu.

Nors kai kurie žmonės mano, kad tai yra visiškai neverta, nes jie bet kuriuo atveju nieko nepasieks ir bus atleisti iš darbo, tokiu požiūriu vadovautis tikrai nereikėtų. Klausite, kodėl? Labai paprasta. Jei kiekvienas darbuotojas galvos būtent taip, nesąžiningi darbdaviai turės labai puikias sąlygas piktnaudžiauti savo valdžia ir elgtis taip, kaip to daryti negalima, todėl jei didės žmonių savimonė, situacija gali pasikeisti į teigiamą pusę.