Masažinė kėdė gali pranokti ir patyrusius masažuotojus

Nors masažas mums dažiau asocijuojasi su masažu, atliekamu tam tikroje klinikoje arba masažo salone, tačiau taip pat atlikti masažą gali padėti ir masazine kede. Šiandien ši produkcija yra tikrai labai populiari, tačiau kartais yra pasvarstoma, ar tikrai verta investuoti į tokią produkciją – juk jos kaina kartais yra tikrai nemaža. Taigi, kokie yra masažinių kėdžių privalumai bei trūkumai, ir ką svarbiausia apie jas žioti?

Trumpa istorija

masazine kedePirmoji masažinė kėdė buvo sukurta gana neseniai – septintajame dešimtmetyje. Pirmąją masažinę kėdę sukūrė japonų mokslininkas. Ji buvo gana didelė ir nepasižymėjo patogumu, tačiau laikui bėgant ji buvo vis labiau tobulinama.  Masažinė kėdė buvo sukurta remiantis tuo principu, kad spaudžiant tam tikrus kūno taškus atsiranda gydomasis poveikis. Šiuolaikinės masažinės kėdės, teigiama, kad gali pranokti ir itin patyrusius masažuotojus,  kurie įvertina paciento būklę, raumenų tonusą ir atranda problemines sritis. Modernios masažinės kėdės veikia lygiai taip pat – jos gali parinkti patį tinkamiausią režimą, taigi, masažas bus iš tiesų naudingas.  Masažo metu gali būti naudojami voleliai, oro kompresija, ir t.t.

Skirtingi masažo režimai

Šiuolaikinės masažinės kėdės gali turėti labai įvairius režimus, tad kas kartą bus galima parinkti patį tinkamiausią. Pavyzdžiui,  gali būti atliekamas taškinis masažas, vibracinis masažas, tempimas, lietimas, trynimas, minkymas.  Žmogus, kuris naudojasi masažine kėde, gali pats pasirinkti, koks masažas jam tiktų labiausiai, ir taip pat gali rinktis, kokia kūno vieta turi būti masažuojama. Gali būti masažuojamos labai įvairios raumenų sritys – pėdos, blauzdos, šlaunys, nugara, pečiai, ir t.t. Kai kurios masažinės kėdės gali turėti ir šildymo funkciją.

Kokie didžiausi masažinių kėdžių privalumai?

  • Visada yra galima rinktis iš gausybės masažinių kėdžių, tad jos gali būti pritaikomos kiekvieno poreikiams;
  • Masažinė kėdė padeda atpalaiduoti raumenis;
  • Gerinama kraujotaka ir deguonies pateikimas į įvairius organus;
  • Aktyvinama raumenų veikla;
  • Geriama fizinė ir emocinė būklė;
  • Mažinama įtampa;
  • Teigiamai veikiami dubens raumenys;
  • Valomas organizmas, mažinamas skysčių kaupimasis, geriamas limfos tekėjimas, efektyviai kovojama su celiulitu.

Kada negalima naudoti masažinės kėdės?

  • Nors masažinė kėdė turi tikrai nemažai privalumų, tačiau ji gali būti naudojama ne visada. Svarbu laikytis tam tikrų taisyklių, o kai kuriais atvejais vertėtų atsisakyti rinktis masažinę kėdę:
  • Masažinė kėdė negali būti naudojama tada, jei ji yra arti šildytuvų, tam tikrų nelygių paviršių arba drėgnose patalpose;
  • Masažinės kėdės negalima naudoti ilgiau nei pusvalandį;
  • Pasinaudojus masažine kėde kurį laiką reikėtų pasėdėti (bent kelias minutes), ir tik tada stotis;
  • Masažinė kėdė nėra tinkama tada, jei yra sergama tam tikromis ligomis: jei organizme vyksta uždegiminiai procesai, jei yra piktybinių navikų, jei sergama širdies ligomis (ir tada, jei naudojamas širdies stimuliatorius), jei sergama kaulų retėjimo liga, mažakraujyste, karščiuojama, yra jautrumo praradimas, raiščių patempimai. Taip pat nerekomenduojama kėdę naudoti menstruacijų ir nėštumo metu.

Jei nusprendėte įsigyti masažinę kėdę, rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais, kurie galės jums patarti, ar šis pasirinkimas iš tiesų gali būti pačiu geriausiu, ir galės padėti išsirinkti pačią tinkamiausią masažinę kėdę. Šiandien jų asortimentas yra iš tiesų didelis, todėl  tikrai visada galėsite pasirinkti tokią kėdę, kuri jums tiktų labiausiai. Pardavėjai visuomet gali jus pakonsultuoti, tad kreipkitės dėl konsultacijos, ir galėsite gauti iš tiesų nemažai vertingų patarimų, tad išsirinkti tam tikrą masažinę kėdę galėsite daug paprasčiau, ir tam neprireiks daug laiko bei pastangų.