Logotipų kūrimas: rinkitės tik nepriekaištingos reputacijos dizainerius

logotipo kurimas

Kaip ten sakoma: sutinka pagal rūbą, išlydi pagal protą? Tikriausiai šis posakis puikiai tinka ir bet kurios įmonės logotipui. Jo patrauklumas ir estetinis vaizdas pirmiausia patraukia potencialių pirkėjų dėmesį, na, o profesionalų darbą jie jau įvertina vėliau. Taigi,  patrauklus, informatyvus ir skoningas logotipas – labai svarbus žingsnis sėkmingam verslui vystyti. Ką reikia žinoti apie tai?

Profesionalūs logotipų kūrėjai perspėja, jog šiomis dienomis atsiranda vis daugiau mažai patirties ir reikiamų žinių turinčių dizainerių, kurie klientus vilioja mažomis kainomis už neva itin kokybišką logotipo sukūrimą. Profesionalus darbas reiškia ne tik tai, jog užsakymas bus atliktas laiku. Tikrą profesionalumą parodo logotipo originalumas, patrauklumas, gebėjimas prikaustyti dėmesį iš pirmo žvilgsnio ir nenusižengimas teisės aktams.

Ieškantiems logotipų dizainerio, verta žinoti, jog tam derėtų skirti šiek tiek daugiau laiko. Tik taip išvengsite galimų nesklandumų. Pirmiausia, atkreipkite dėmesį į dizainerio ar tokias paslaugas teikiančios įmonės patirtį ir reputaciją. Tikrai profesionalūs logotipus kuriantys dizaineriai turi visas reikiamas žinias teisės srityje. Tai reiškia, jog jie privalo puikiai išmanyti Lietuvoje galiojančių teisių aktų reikalavimus. Kitaip plagiato ar autorinių teisių pažeidimo neišvengsite. Juk jums to visai nereikia, tiesa?

Mūsų minimi dizaineriai turėtų išmanyti ne tik teisės klausimus, bet ir logotipų kūrimo standartus. Šiuo atveju kalba sukasi apie techninius dalykus. Neprofesionalūs dizaineriai dažnai sukuria tokius logotipus, kuriuos galima pritaikyti tik internetinėje svetainėje. Tai, be abejonės, jums bus labai nenaudinga ir net nuostolinga. Turėsite kreiptis į kitus specialistus, kurie sukurtą logotipą nupieštų kitu formatu. Tai garantuoja dvigubas išlaidas. Tikrai kokybiškas logotipo failas yra tinkamas tiek spausdinti, tiek publikuoti interneto svetainėje.

Egzistuoja dar vienas reikalavimas, kuris būtinas, logotipų kūrėjams – fantazijos ir išradingumo turėjimas. Skirtingu atveju yra didelė rizika, visai nepiktybiškai, bet vis tiek bus sukurtas plagiatas. Specialistai sako, jog tą patikrinti visai nesunku. Kai gaunate logotipo failą, konvertuokite jį į paprastą paveikslėlį. Tuomet paveikslėlį tereiks įkelti į Google vaizdų paieškos sistemą. Sistema tuoj pat grąžins rezultatus su labai panašiais vaizdais arba originaliais šaltiniais. Jei sistema negrąžina nieko, galite džiaugtis. Jums sukurtas logotipas yra originalus ir nuo nieko nenukopijuotas.

Tad jeigu nenorite sugadinti savo verslo reputacijos, bet planuojate keisti logotipą, rinkitės tik patikimus ir pernelyg žemų kainų nesiūlančius grafikos dizainerius. Ta pati taisyklė galioja ir kuriantiems visiškai naują verslą. Juk nenorite savo veiklos pradėti nuo plagijavimo?