Lietuviai vis dažniau renkasi minimalizmą interjere

Nuostabūs namai padeda kur kas geriau jaustis. O namuose visi nori jaustis gerai, kadangi tokiu atveju galima kur kas maloniau ilsėtis ir tuo pačiu visiškai atsipalaiduoti. Tiesa, reikia vertinti ne tik dizaino tendencijas, tačiau taip pat ir savo poreikius.

Vis dažniau lietuviai renkasi minimalistinio interjero galimybes, kurios suteikia šansą gyventi ne tik švariai, tačiau taip pat ir ekologiškai. O kas yra minimalistinis interjeras ir kaip galiausiai gyventi tokiame, kuris nereikalaus daug investicijų, tačiau atrodys puikiai?

Kaip išvengti kaupimo?

Dažniausiai kaupimo gali padėti išvengti nuolatinis tvarkymasis, kurio metu randama tokių daiktų, kurie jau ilgus metus nebuvo naudojami. Tokiu atveju siūlome jų nemesti, tačiau pasiūlyti žmonėms, kurie gali susidomėti. Juolab, atsiranda vis daugiau grupių, kuriose žmonės vieni kitiems siūlo įvairius daiktus mainais, kad tik jie būtų prikelti naujam gyvenimui. Tokios akcijos yra labai geras pasirinkimas. Ne tik žmogui paprasčiau susitvarkyti namus, tačiau ir siekiant gyventi tvariau su gamta, ekologiškai.

Koks dizainas yra minimalistinis?

Kalbant apie minimalistinį dizainą dažniausiai minimas modernizmas, kadangi jų sąlyčiai yra artimiausi. Paprasčiausiai klasikinis interjeras dažniausiai „reikalauja“ smulkmeniškumo, tokiuose namuose yra labai daug smulkmenų, labai daug akcentų, kurie patraukia akis, sukuria namams daugiau jaukumo ir tuo pačiu pabrėžia eleganciją.  Žinoma, galima rinktis ir klasikinio stiliaus minimalistinį interjerą, tik tokiu atveju labai svarbu apgalvoti visus akcentus.

Spalvų gama

Kalbant apie minimalizmą taip pat verta daugiau dėmesio skirti spalvoms, kadangi jos taip pat prisideda prie to. Štai dažniausiai pasteliniai atspalviai nėra tinkami, kadangi jie per švelnūs. Siekiant, kad interjeras būtų minimalistinis – dažniausiai siūlomi ryškesni atspalviai. Tai dažniausiai siejama su modernumu, kuris „reikalauja“ drąsumo, konkretumo ir tuo pačiu ryškumo. Puikiai atrodys ryškiai raudona, net juoda, žinoma, skoningai galima derinti ir pilkus atspalvius.

Minimalizmas dažniausiai siejamas su tvarka bei ekologija. Ar tai Jums tinkamas variantas?

Parengta pagal Startup Monthly pranešimą spaudai.