LEGO konstruktoriai yra puikiai pažįstami ne tik mažiesiems, bet ir suaugusiems. Na, o tai, kas yra populiaru, perkama labai dažnai. Būtent dėl šios priežasties, po vieną ar net kelis LEGO konstruktorius galima rasti kone kiekvienuose namuose, kuriuose yra mažų vaikų. Vis dėlto, kuomet kalbame apie šiuos konstruktorius , labai svarbu akcentuoti ne tik tai, kad jais žaisdami vaikai gali turėti iš tiesų gerą laiką ar galimybę kurti bei lavinti vaizduotę, bet svarbu paminėti ir kitą medalio pusę – labai svarbu užtikrinti šių žaislų švarą. Savaime suprantama, tuo atveju, kai vaikas yra vos kelerių metų amžiaus, tuo pasirūpinti privalo tėveliai. Taigi, labai svarbu žinoti, kaip tinkamai tai padaryti. Būtent dėl šios priežasties ir skubame dalintis LEGO žaislų priežiūros ypatybėmis.
Vieni žaidimui lauke, kiti – viduje
Ne paslaptis, jog nors mažamečiai ir labai mėgsta žaisti būdami tiesiog savo kambaryje, vos tik pasitaikius progai ir atšilus orams, yra bandoma ištrūkti ir į lauką – juk ten žaisti dar smagiau. Na, o, kad žaidimas būtų iš tiesų smagus ir dovanotų daug gerų emocijų, tam reikalingos papildomos priemonės. Viena iš puikiai tinkančių yra LEGO konstruktoriai: http://www.1a.ee/lastele_imikutele/konstruktorid_puzzled_manguasjad Tačiau būtent šioje vietoje ir verta stabtelėti – jei jūsų vaikai lauko žaidimams naudoja šiuos konstruktorius, pasirūpinkite, kad į lauką nebūtų nešami tie, kuriais žaidžiama kambaryje, trumpiau tariant, lauke reikėtų žaisti vienais konstruktoriais, patalpoje – kitais. Viskas dėlto, jog žaislai, kurie bus naudojami žaidimui lauke, o ypač tuo atveju, jei jais bus žaidžiama smėlio dėžėje, netrukus aplipti įvairiausiais nešvarumais bei bakterijomis, kurie vėliau pateks ir jūsų vaiko kambarį, išplis po visus namus.
Valyti nepakanka, plauti
Tokia yra dar viena taisyklė, kurios tikrai verta laikytis tuo atveju, jei norite užtikrinti idealią šių žaislų švarą: jei daugelį žaislų galima tiesiog valuti šluostėmis, tai LEGO konstruktorius patariama plauti. Tai geriausia daryti šiltu vandeniu ir trupučiu muilo. Vėliau nusausinkite kaladėles popieriniu rankšluosčiu ir leiskite joms išdžiūti.
Na, o baigiant šį tekstą, būtina paminėti ir dar vieną detalę, kuri, nors ir nėra susijusi su žaislo švara, yra labai glaudžiai susieta su pavojumi jūsų atžalai: kartas nuo karto patikrinkite visas kaladėles ir išmeskite tas, kurios yra nuskilusios, nutrupėjusios, turi aštrių kampų – jomis žaisdamas jūsų vaikas gali susižeisti arba sužeisti kitus vaikus.