Lauko durų atsparumas įsilaužimams

lauko durysEgzistuoja trylika lauko durų atsparumo įsilaužimams lygių, tačiau įprastos lauko durys (net pačios brangiausios) retai kada peržengia ketvirtą lygmenį. Aukštesnis lygis reikalingas tik bankams ir saugykloms. Pirmas apsaugos lygis – tai lauko durys, kurias galima išlaužti bet kuriuo būdu, išskyrus fizinės jėgos ir paprasčiausių įrankių naudojimą. Antro lygio duris galima išlaužti tik su specialiais elektroniniais įrankiais. Trečio lygio durims priskiriamos lauko durys, kurias galima išlaužti tik su elektriniu prietaisu, kurio galia viršija 500 W. O įsilaužimams ir kulkos atsparios lauko durys – laikomos ketvirtojo lygio durimis.

Konstrukcijos tvirtumo ir spynų kokybės svarba durų apsaugos lygiui

Kokybiškos šarvuotos lauko durys gaminamos iš dviejų plieno lakštų. Svarbus vaidmuo tenka plieno lakšto, iš kurio gaminamos durys, storiui. Šis dydis vyrauja nuo 1 iki 2 mm, Labai retai siekia apie 6 mm. Plienas, plonesnis nei 1 mm nepatikimas ir netinkamas šarvuotų durų gamybai.  Optimalus lakšto storis, neapsunkinantis durų ir garantuojantis patikimą apsaugą nuo įsilaužimo – 1,5 mm. Pačiuose brangiausiuose modeliuose gamintojai įstato papildomą lakštą.

Tačiau vien plieno lakštų storis dar negarantuoja, kad lauko durys bus išties patikimai apsaugotos nuo įsilaužimų. Silpna, pigi spyna sumažina šio rodiklio svarbą iki nulio, dėl to, kad profesionalus vagišius tokią spyną išlauš per kelias sekundes. Geriausios šarvuotos durys aprūpintos keliomis spynomis, mažiausiai – dviem, be to, jos turi būti skirtingų rūšių. Pigių spynų reikia vengti ne tik dėl nepatikimos apsaugos, bet dar ir dėl to, kad jos greitai genda. Geriausiais spynų gamintojais laikomos šios firmos: „MOTTURA“, „DORMA“, „EVVA“ ir kt.

Sudėtingiausias apsaugos nuo įsilaužimo mechanizmas – biometrinės spynos, kurias atidaryti galima tik nuskaičius Jūsų biometrinius duomenis. Tokios elektroninės šarvuotos lauko durys valdomos piršto antspaudo skaitytuvu, radijo ryšio pulteliu, skaitmeniniu kontroleriu, magnetiniu raktu, akies rainelės skaitytuvu. Pieš tokias spynas bejėgiai bet kokie intelektualūs įsilaužimo būdai, o Jums niekada nereikės jaudintis dėl raktų pametimo. Šios spynos leidžia reguliuoti priėjimą, t. y. asmenis, kurie, be šeimininko, taip pat turi teisę atrakinti duris.

Kitas patikimas būdas apsisaugoti nuo įsilaužimo – vyriai, apsaugantys nuo įsilaužimo. Šiuo atveju siūlomi apsauginiai kaiščiai, saugantys nuo pakėlimo. Kai durys uždarytos, jie patikimai įeina į durų staktoje įtaisytas specialias angas, kas eliminuoja galimybę duris nuimti nuo vyrių. Minimalus tokių apsauginių kaiščių kiekis – 2.

Taigi durų apsaugos lygiui turi įtakos net keli veiksniai. Lauko durys bus patikimai apsaugotos, jei jas užsakinėsite pagamintas iš kelių plieno lakštų, kurių storumas ne mažesnis, nei 1 mm; pasirinksite patikimas spynas, o, kraštutiniu atveju, – biometrinę spyną ir atkreipsite pakankamą dėmesį į lauko durų vyrių atsparumą įsilaužimams. Atsižvelgę į šiuos veiksnius, įsigysite patikimas lauko duris.