Kvepalai – kelias į sėkmę

Kvepalai šiais laikais yra neatsiejama kiekvieno mūsų įvaizdžio dalis. Šiuolaikinėje visuomenėje, kurioje susipynę tiek daug skirtingų istorijų ir tiek daug skirtingų asmenybių, ir kvepalų pasirinkimas kiekvienais metais tampa vis platesnis. Vieniems kvepalai tampa neatsiejamu kasdieniu aksesuaru, kitiems – išeigos kompanionu. Nors kažkada kvepalų sėkmės istorija prasidėjo jiems turint visai kitokią funkciją.

Nupūtus istorijos dulkes

KvepalaiKvepalų istorija iki šių dienų gaubia įvairūs legendos ir spėlionės, tačiau jau dabar aišku, kad kadaise kvepalai buvo skirti toli gražu ne įvaizdžio kūrimui ar pramogai. Ne veltui kvepalų pradininkai laikomi prancūzai, nes būtent čia dar XVII amžiuje pradėta kvepalų pramonė. Ties, iki tol kvepalai jau egzistavo kaip prekė ir buvo gana plačiai naudojama.

Manoma, jog kvepalų istorija prasideda dar ankščiau, nei juos komercializavo prancūzai. Kvapieji balzamai, iš kurių, kaip spėjama ir atsirado kvepalai, buvo populiari pirklių prekė dar Egipto, Babilonijos ar Indijos gyvavimo laikais. Ne tik šiose šalyse, bet ir Graikijoje pirmieji kvepalai buvo išgaunami iš muskuso, ambros, miros, vandens ir eterinių aliejų. Tiesa, būtent šios natos net žymiausių mados namų kvepalų kūrime gyvuoja iki šių dienų. Patikrintos laiko, jos pinamos į naujausių kvepalų receptų istorijas.

Skirtinga kvepalų reikšmė

Mokslininkai iki šių dienų ginčijasi dėl to, kam pirmiausia buvo sukurti kvepalai, tačiau tikima, jog visais laikais jiems tautos skyrė labai daug dėmesio ir siejo su pačiomis įvairiausiomis prasmėmis ir net religijomis.

Pavyzdžiui, Senovės Romoje kvepalai buvo aukštuomenės vizitinė kortelė ir tokią prabangą sau leido toli gražu ne kiekvienas. Todėl damos, besikvėpinančios kvepalais, jiems skirdavo daug reikšmės, kartais juos naudodavo ne tik sau, bet ir visiems namams, drabužiams, savo augintiniams pakvėpinti.

Be to, kvepalus naudoti religinėms apeigoms ir net bažnyčioje pradėjo romai. Būtent čia atsirado tradicijos bažnyčioje naudoti būtent sakraliniams momentams skirtus aromatus.

Amžinieji kvepalai

Ne visi žino, jog net iki šių dienų išlikę garsiausi aromatai buvo sukurti dar gyvenant istorinėms asmenybėms. Daugelis žymiausių pasaulyje kvepalų jau skaičiuoja kelias dešimtis savo gyvavimo ir yra populiarūs iki šių dienų. Pavyzdžiui, ir XXI amžiaus vyrų pamilti legendiniai kvepalai „Eau de Cologne“ yra kone istorinis aromatas, menantis dar Napoleono Bonaparto laikus. Šis žymus karvedys tikėjo, jog būtent šis aromatas yra jo pergalės talismanas, tad kvepalai žymėdavo net kovos laukus.