Kurį šilumo siurblį geriau rinktis, oras-oras ar oras-vanduo?

Baigiasi anglies katilų laikai ir sunku atsispirti įspūdžiui, kad technologijos padarė ne vieną žingsnį į priekį. Ekologiški įrenginiai, tokie kaip šilumos siurbliai, kurie energiją semia iš oro ar vandens, neabejotinai yra mūsų ateitis.

Iškastinio kuro energijos rinkoje mažėja, ypač dėl to, kad jo ištekliai sparčiai mažėja. To priežastis – jų kenksmingumas klimatui, o tai reiškia, kad vis daugiau žmonių, kurie jaučiasi bendrai atsakingi už planetos būklę, nusprendžia pereiti prie atsinaujinančių ir švarių energijos šaltinių – saulės, vėjo, vandens, oro.

Visi šilumos siurbliai skiriasi vienas nuo kito šilumos energijos šaltiniu. Kiekvienas siurblys yra paženklintas užrašu oras-oras, oras-vanduo, Pirmasis žodis nurodo šilumos šaltinį, antrasis – į ką šiluma paverčiama. Pavyzdžiui, siurblyje oras-vanduo šiluma ištraukiama iš lauko oro ir paverčiama karštu vandeniu šildymo sistemai. Kokį jums pasirinkti, priklauso nuo jūsų poreikių ir gyvenamo namo ploto.

Pasirinkę oro šilumos siurblį namų šildymui, gausite keletą privalumų:

  • minimalios investicijos į įrangą, lyginant su kitų tipų šilumos siurbliais;
  • energijos atžvilgiu efektyvi šildymo sistema tiek naujam namui, tiek jau

įrengtos šildymo sistemos tobulinimo atveju;

  • trys funkcijos viename įrenginyje: šildymas, oro kondicionavimas ir

vandens šildymas;

  • reikšmingas šildymo ir vandens šildymo eksploatacinių išlaidų sumažinimas;
  • nėra žemės darbų išlaidų;
  • tausoja aplinką.

Šis sprendimas turi ir kitą privalumą. Pasirinkę savo namams oro šilumos siurblį, galime drastiškai sumažinti priežiūros išlaidas nemokėdami nei už šildymą, nei už karštą vandenį. Taip pat svarbu, kad šiuolaikiniai šilumos siurbliai pasižymi ne tik dideliu efektyvumu ir mažu gedimų dažniu, bet ir patrauklia kaina. Tuo pačiu tai praktiškai nereikalaujantys priežiūros įrenginiai – jų darbą galima labai tiksliai valdyti net ir būnant toli nuo namų.