Kreditų palyginimas ir teisingo finansinio sprendimo priėmimas

Kreditu palyginimas

Apie kreditų rinką iki šiol sklando daugybė įvairių legendų, istorijų ir mitų. Todėl yra daugybė žmonių, kurie mano, kad vos tik įsipareigojama finansiškai – akimirksniu įklimpstama į dideles finansines problemas ir didžiules skolas. Kaip bebūtų, tai yra tik mitas. Nors paskola yra finansinis įsipareigojimas, jį vykdant laiku neturėtų kilti jokių papildomų finansinių problemų, kartu išsaugant ir gerą asmeninę kredito istoriją. Žinoma, ne viskas yra taip paprasta, kaip galėjo nuskambėti. Todėl pateiksime jums keletą patarimų, kurių pagalba jums turėtų tapti lengviau pasirinkti palankią paskolą.

Kreditų palyginimas internetu yra efektyviausias sprendimas

Kadangi kreditų rinkoje yra labai daug skirtingų kreditorių, kurie taiko įvairius paskolų pasiūlymus – kreditų palyginimas internetu gali būti pačiu efektyviausiu sprendimu, ieškant geriausiomis sąlygomis pasižyminčios paskolos. Internetiniai kreditų palyginimo portalai vartotojams suteikia kur kas palankesnes sąlygas pasirinkti tai, ko jie ieško. Tokiuose tinklalapiuose yra pateikiami oficialių Lietuvoje veikiančių kreditorių sąrašai ir pagrindinės jų taikomoms paskoloms būdingos sąlygos. Tokiu būdu tampa gerokai paprasčiau nuspręsti, kurie kreditoriai jūsų atveju galėtų pasitarnauti geriausiai.

Įvertinkite kiekvieną paskolos sutarties dalį

Jei jūs pateiksite paskolos paraišką internetu ir sulauksite teigiamo kreditorių atsakymo, nepamirškite labai gerai įsigilinti į visas paskolos sutarties sąlygas. Nemaža dalis žmonių daro didelę klaidą užsimerkdami į visą tai, kas būna parašyta paskolos sutartyje, ir susitelkdami tik į tai, kas jiems pavyko gauti paskolą. Tačiau būtina suprasti, kad kiekvienas kreditorius yra skirtingas ir paskolų sutartims taikomos sąlygos taip pat nėra vienodos. Jei jūs nenorite prašauti pro šalį ar vos tik pasirašę paskolos sutartį suprasti, kad padarėte didelę klaidą, neskubėkite ir skirkite pakankamai laiko paskolos sutarties vertinimui.

Kreditoriai vertins jūsų mokumą

Tuomet, kai pateiksite paskolos paraišką, visų pirma kreditoriai įvertins jūsų finansinę situaciją. Jei jūs turite oficialų darbą ir dirbate pagal darbo sutartį, tuomet apie jūsų gaunamas mėnesines pajamas kreditoriai matys SODROS sistemoje. Tuo tarpu, jei jūs dirbate pagal individualios veiklos pažymą, verslo liudijimą, autorinę sutartį ar civilinę paslaugų sutartį, kreditoriai jūsų prašys pateikti papildomus dokumentus, kurie pagrindžia jūsų gaunamas pajamas. Taip pat labai svarbiu veiksniu tampa ir jūsų turimi finansiniai įsipareigojimai bei jų dydis.

Jei dėl paskolos jūs kreipsitės vieni, tuomet bus taikoma 20 proc. finansinių įsipareigojimų riba. Tai reiškia, kad jūsų finansiniai įsipareigojimai negalės viršyti nurodytos jūsų gaunamų mėnesinių pajamų dalies. Tuo tarpu, jei jūs gyvenate santuokoje ir dėl paskolos kreipsitės su bendraskoliu, bus vertinamos visos šeimos gaunamos pajamos ir pritaikoma 40 proc. riba. Žinoma, taip pat visuomet yra atsižvelgiama ir į darbo stažą paskutinėje darbovietėje, vaikų skaičių, jūsų gyvenamąją vietą, asmeninę kredito istoriją ir kitas svarbias detales.