Kondicionieriai: kodėl verta įsirengti savo namuose

Oro kondicionieriai

Sutikite, kiekvienas mėgstame gyventi patogiai. Tačiau nepaisant to, tikrai ne visi imamės sprendimų, kurie mums galėtų padėti tai pasiekti. Taigi, ar žinojote, kad oro kondicionieriai pasižymi ne tik didesnio komforto suteikimu, tačiau taip pat ir kur kas didesniais privalumais? Oro kondicionieriai taip pat gali užtikrinti saugumą ir geresnę gyvenimo kokybę kiekvieno iš mūsų namuose.

Saugesni namai

Paprastai, kai kondicionuojame namus, langus ir duris laikome uždarytus. Tokiu būdu yra užtikrinamas didesnis saugumas, nes žmogui daug sunkiau įsilaužti į namus, kai durys ir langai uždaryti ir užrakinti, nei juos atidarius vėsinant namus.

Mažiau vabzdžių ir parazitų

Ar žinojote, kad oro kondicionierius gali apsaugoti jūsų šunį nuo blusų? Oro kondicionieriaus filtrai kur kas efektyviau saugo nuo blusų nei atviras langas. Tai ne tik apsaugo jus ir jūsų augintinius, bet taip pat užtikrina švaresnius namus.

Mažesnė astmos priepuolių tikimybė

Ar žinojote, kad oro kondicionavimas namuose gali padėti sumažinti astmos priepuolio tikimybę? Atliktų tyrimų duomenimis, namuose veikiantis kondicionierius ne tik sumažina patalpų drėgmę, bet ir gali sumažinti pelėsių, grybelio, žiedadulkių ir kitų ore esančių lauko alergenų, galinčių sukelti astmos simptomus, kiekį. Oro kondicionieriai taip pat gali sumažinti patalpų alergenų, pvz., dulkių erkučių, poveikį.

Tačiau kitas svarbus astmą sukeliančių veiksnių vengimo elementas – reguliariai keisti oro filtrus šildytuvuose ir oro kondicionieriuose. Žinoma, kartu vertėtų pakeisti ir kiliminę dangą medine arba linoleumu, reguliariai valyti vonios kambarius ir kitas drėgnas namų vietas, kuriose dažniau susidaro pelėsis, vengti naminių gyvūnų, kad sumažintumėte sąlytį su jų pleiskanomis, ir valant dulkes būtinai dėvėti kaukę.

Geresnis miegas

Ne kiekvienas žino, kad iš tikrųjų šaltesnėmis sąlygomis mes geriau miegame, o oro kondicionierius yra puikus atsakymas į šį klausimą. Taigi, jei oro kondicionieriaus pagalba vėsinsite savo miegamąjį, galėsite kur kas geriau miegoti.

Vėsi aplinka sportui

Reguliarus sportas ir pakankamas fizinis aktyvumas yra labai svarbus mūsų gerai sveikatai ir savijautai, kartu padedant sumažinti ir įvairių ligų riziką. Oro kondicionieriai gali padėti, suteikdami vėsią ir patogią aplinką sportuoti vidaus patalpose. Jei jūsų namuose vyrauja komfortiška oro temperatūra, labiau tikėtina, kad po darbo, užuot ilsėjęsi, imsitės bėgimo takelio ar sporto su svarmenimis. Juk priešingu atveju, jei namuose būna labai karšta, paprastai nenorime net pagalvoti apie papildomą fizinį aktyvumą.

Gerina darbo našumą

Ar kada nors turėjote tokią dieną, kai atrodo, kad viskas užsitęsia, nes karšta ir nepatogu? Laimei, oro kondicionierius gali tai ištaisyti. Jis iš tikrųjų gali pagerinti dirbančių žmonių komforto lygį, kad jų mintys būtų aiškios ir jie būtų pasiruošę spręsti dienos užduotis.

Mažiau triukšmo

Paprastai kondicionuojamose patalpose durys ir langai būna uždaryti. Tai reiškia, kad į patalpą patenka mažiau triukšmo, todėl tokiose vietose būna vėsu ir tylu.

Sumažina dehidratacijos riziką

Žemesnė temperatūra reiškia mažesnį prakaitavimą. Daugelis žmonių nežino, kad prakaituodami netenkame didelės dalies suvartojamo vandens. Todėl, jei namuose veikia oro kondicionierius, kuris palaiko optimalią oro temperatūrą, galima sumažinti ir dehidratacijos riziką.

Apsaugo elektroniką nuo perkaitimo

Nors mes jaučiame, kada mūsų kūnas perkaista, paprastai elektronika ne visuomet gali mums laiku pasakyti, kada ji perkaista. Didelis karštis gali labai pakenkti elektronikai, pvz., sutrumpinti jos tarnavimo laiką ar netgi nulemti svarbių duomenų praradimą.

Plačiau skaitykite: Kondimonta.lt