Kokios žalos gali pridaryti kompiuteriniai virusai?

Ar įsivaizduojate šiuolaikinį gyvenimą be kompiuterio? Žinučių siuntimas, elektroninė bankininkystė, apsipirkimas internetu ar nuotolinis darbas yra didžiosios visuomenės dalies kasdienybė. Nenuostabu, kad nusikalstamas pasaulis taip pat keliasi į internetą.

Internete susidursite su daugybe grėsmių. Galbūt net nesuvokiate, kad vienas virusas gali pavogti asmeninius duomenis, prisijungimo vardus, slaptažodžius, sugadinti failus, naudoti kompiuterį šlamštui siųsti ir padaryti daug kitų dalykų. Norite apsisaugoti nuo virusų ir kitų kenkėjiškų programų? Sužinokite daugiau apie žalą, kurią jie gali padaryti

Kaip veikia virusas?

1. Virusas sulėtina kompiuterį

Kai virusas pradeda veikti, jis dauginasi daug kartų. Paleidus jį fone, jūsų sistema labai sulėtėja, todėl gali susidaryti įspūdis, kad visos jūsų programos ir failai atidaromi neįtikėtinai lėtai. Ekstremaliais atvejais viruso veikimas visiškai blokuoja sistemą ir neleidžia pasiekti joje saugomų duomenų.

Jei pastebėsite, kad jūsų kompiuteris veikia lėčiau, kartais užtenka jį nuskaityti antivirusine programa, pavyzdžiui, kaspersky24.lt, kad viskas grįžtų į įprastas vėžes.

2. Esate peradresuojamas į nepageidaujamas svetaines

Negalite ramiai naudotis internetu, nes karts nuo karto jus nukreipia į puslapį, kurio neieškojote? O gal patys matote  keistus pranešimus? Labiausiai tikėtina, kad jūsų kompiuteris yra užkrėstas virusu.

3. Išsitrina failai

Virusai dažnai perrašo failus arba pakeičia jų turinį. Jei negalite rasti arba atidaryti failų, gali būti, kad prie to prisidėjo virusas.

4. Iškyla problema, paleidžiant programas

Virusai gali blokuoti kai kurias programas. Kartais jie paveikia ir antivirusines programas. Štai kodėl taip svarbu turėti patikrintą programą, kuri galėtų atlaikyti tokias atakas.

5. Į kompiuterį yra įdiegiamos kenkėjiškos programos

Ar radote savo kompiuteryje programą, kurios anksčiau nematėte? Dažnai vienas iš viruso veiksmų – įdiegti daugiau kenkėjų.