Kokio amžiaus vokiečių aviganis tampa agresyvus?

Vokiečių aviganiams agresyvūs bruožai pasireiškia maždaug nuo 6 savaičių amžiaus, o apsauginis instinktas išsivysto nuo 6 mėnesių. Tai reiškia, kad vokiečių aviganių šuniukų socializacijos mokymas yra nepaprastai svarbus, kad šuo nebūtų pernelyg agresyvus.

Vokiečių aviganiai yra labai globėjiška ir teritorinė veislė. Jiems patinka tai, ką ir ką jie turi, ir jie tai gins bet kokia kaina. Jei jų reikalui ar asmeniui kyla grėsmė, gali pasireikšti jų agresyvūs polinkiai. https://www.haustier365.de/

Tačiau paprastai tai galima ištaisyti mokant juos bendrauti, kad jie priprastų prie kitų žmonių. Šios veislės šunys taip pat gali tapti agresyvūs, kai yra mokomi. Vokiečių aviganiai yra labai protinga veislė ir gali greitai išmokti naujo elgesio. Tačiau tai apima ne tik gerą, bet ir blogą elgesį.

Jei skatinsite šį blogą elgesį, leisdami vokiečių aviganiui gauti tai, ko jis nori, sustiprinsite šį elgesį, todėl jis vis dažniau ir dažniau jį demonstruos. Dėl tokio elgesio modelio jie gali tapti labai agresyvūs. Kita galima vokiečių aviganio agresijos priežastis – praeityje patirtos traumos ir prievarta.

Kaip sustabdyti vokiečių aviganio agresiją?

Galbūt įsivaikinote vokiečių aviganį, su kuriuo buvo netinkamai elgiamasi, o gal turite vokiečių aviganį, kuris iš prigimties yra agresyvesnis. Bet kuriuo atveju dar turite laiko sumažinti agresiją ir pakeisti elgesį. Geriausias būdas išmoktam agresyviam elgesiui išgyvendinti – kuo greičiau pradėti socializacijos mokymus.

Socializacijos mokymas leidžia šuniui priprasti prie bendravimo su kitais žmonėmis ir gyvūnais. Jis tinka šunims, kurie yra įtarūs, bijo kitų žmonių arba yra labai baikštūs prie kitų žmonių. Jūsų vokiečių aviganis bus apdovanojamas už teigiamą ir (arba) ramų elgesį bendraujant su kitais žmonėmis. Jūsų šuo bus išmokytas gerų manierų, kad tinkamai elgtųsi su kitais.

Jei vokiečių aviganiai nėra pernelyg agresyvūs, galite patys socializuoti savo šunį. Apdovanokite šunį, kai jis gerai elgiasi, pavyzdžiui, kai jis nelaksto, kai kas nors praeina pro jį lauke.

Tačiau agresyvesniems ar vyresniems vokiečių aviganiams geriau ir saugiau kreiptis į profesionalų dresuotoją. Jei lankysitės pas dresuotoją, kuris specializuojasi agresijos srityje, bus saugiau ne tik jūsų šuniui, bet ir kitiems aplinkiniams šunims.

Dėl smurto šunys gali blogai reaguoti į kitus žmones, ypač jei jie jiems primena smurtautoją (-us). Švelni socializacija gali padėti sumažinti šią agresiją.

O kaip dėl stresą keliančių veiksnių vokiečių aviganiams?

Dažnai vokiečių aviganis būna agresyvus ne todėl, kad yra piktas ar priešiškas. Dažnai tai būna dėl to, kad jis patiria didelį stresą ar net baimę. Dažna stresą ar nerimą patiriančių šunų reakcija yra išpuolis prieš streso ar nerimo priežastį.

Stimuliacijos trūkumas

Vokiečių aviganiams reikia daug protinės ir fizinės stimuliacijos. Jiems patinka žaisti ir bėgioti lauke. Šie šunys turi daug energijos, kurią reikia išlieti, kitaip ji kaupiasi. Šunys, turintys daug susikaupusios energijos arba nuobodžiaujantys dėl protinės stimuliacijos trūkumo, išsilieja. Kartais jie įsivelia į muštynes, elgiasi agresyviai ar destruktyviai.

Pasirūpinkite daugybe žaislų, laisvalaikio lauke ir fizinio aktyvumo, kad vokiečių aviganio smegenys ir kūnas būtų aktyvūs. Ši veikla taip pat gali padėti, jei šuo patiria stresą dėl kitų veiksnių, nesusijusių su nuoboduliu. Kaip kai kurie žmonės pyktį malšina mankštindamiesi, taip ir šunys gali daryti tą patį.

Laiko atsipalaiduoti trūkumas

Iš kitos pusės, vokiečių aviganis gali patirti stresą ir tapti agresyvus, jei neturės laiko atsipalaiduoti. Pervargę šunys, kurie neturi laiko nusiraminti, gali būti agresyvūs. Gyvenimo sąlygos taip pat gali trukdyti šunims atsipalaiduoti. Jei gyvenate bute, kuriame triukšmauja kaimynai, tikriausiai ne tik jūs kenčiate. Šunims taip pat reikia miego, o gyvenimas ten, kur jo nėra, gali sukelti šuniui stresą ir agresiją. https://www.haustier365.de/