Kokie šildymo būdai padeda sutaupyti?

Taupymo klausimas šiuo metu yra itin aktualus, kalbant apie namų šildymo sistemas ir ne tik. Ir nors šiandien naujai statomiems namams ši tema jau nėra aktuali, tačiau senos statybos namų savininkams šis klausimas tampa vis svarbesnis. Daugelyje tokių namų yra senos, neefektyvios ir daug šildymo išlaidų reikalaujančios šildymo sistemos, kurioms pakeisti reikia nemažai investicijų. Tačiau šiuo metu yra ir kitų, sąlyginai nebrangių ir labai efektyvių šildymo alternatyvų senoms namų sistemoms.

Vienas iš paprasčiausių ir dažniausiai šioje situacijoje pasirenkamų sprendimų – tai papildomas šilumos šaltinis – židinys ar krosnelė. Tačiau tai problemą sprendžia iš dalies, nes vis tik ne visada išsprendžia pagrindinį klausimą. Bet šiuo metu rinkoje yra tikrai puikių alternatyvų, kurie yra itin taupūs ir modernūs, ekologiški šildymo sprendimai.

Vienas iš naujausių ir šiandien itin didelio populiarumo sulaukiantis visoje Europoje trendas – tai šilumos siurbliai. Mūsų šalyje naujos statybos namuose jų įrengiama labai daug ir paklausa nuolatos sparčiai auga. Tai taip pat puikus sprendimas, norint pakeisti kieto kuro katilą į dujinį, tačiau nėra dujų įvado. Šilumos siurbliai gali būti įrengti bet kur, kur yra elektros energijos tiekimas, o tai yra absoliučiai visur.

Šilumos siurbliai šilumos energiją namams naudoja iš atsinaujinančių energijos šaltinių – vandens, saulės ar žemės, todėl yra nebrangi. Priklausomai nuo namo dydžio ir asmeninių poreikių galima rinktis oras-vanduo, oras-oras ar geoterminius oras-žemė šilumos siurblius. Efektyviausias – tai oras-žemė šildymo būdas, kadangi jo efektyvumas nepriklauso nuo lauko temperatūros, tačiau jo įrengimas yra nepigus. O štai kitų šilumos siurblių efektyvumas yra priklausomas nuo lauko temperatūros. Tai reiškia, kuo lauke šilčiau, tuo gaunama šilumos energija yra pigesnė.