Kokie populiariausi darbuotojų paieškos kanalai?

Atsiradus naujų darbuotojų poreikiui, kone pirmasis kylantis klausimas – kokius darbuotojų paieškos kanalus geriausia ir efektyviausia naudoti? Atsakant į šį klausimą reikia atsižvelgti į tai, kokių darbuotojų paieška bus organizuojama, kuris paieškos būdas labiausiai tinka pagal įmonės specifiką ir pan. Dažnai darbuotojų ieškoma keliais kanalais vienu metu. Štai populiariausi paieškos šaltiniai:

  • Darbo ir darbuotojų paieškos internetinės svetainės

Šiuose portaluose talpinami darbuotojų ieškančių įmonių bei darbo ieškančių kandidatų skelbimai. Šiuo būdu darbuotojų paieška atliekama labai dažnai. Norint šio darbuotojų paieškos kanalo pagalba sulaukti gero rezultato, labai svarbu, kad talpinamas darbo skelbimas būtų informatyvus. Tuo tarpu ieškant interneto svetainėse darbo ieškančių specialistų skelbimų gali tekti tam skirti nemažai laiko.

  • Rekomendacijos iš jau dirbančių darbuotojų

Darbuotojų paieškos būdas, kai kandidatus rekomenduoja jau dirbantys įmonėje darbuotojai yra vienas iš efektyviausių. Tokia darbuotojų paieška dažnai užtrunka trumpiau nei paieška naudojantis darbo internetinėmis svetainėmis. Taip pat gerą reputaciją turinčių darbuotojų rekomendacijos žymiai padidina tikimybę, kad rekomenduotas darbuotojas taip pat bus atsakingas ir motyvuotas.

  • Socialiniai tinklai

Socialinių tinklai tampa vis svarbesniu komunikacijos kanalu ir netgi stambios įmonės vis dažniau jį išnaudoja ieškant tinkamo darbuotojo. Žinoma, socialiniuose tinkluose darbuotojų paieška ne visuomet duos norimų rezultatų. Pavyzdžiui, jei ieškomas vyresnio amžiaus retos profesijos specialistas, jį rasti socialinių tinklų pagalba tikimybė būtų mažesnė. Tačiau jei įmonė orientuojasi į jaunus, veržlius ir motyvuotus darbuotojus, socialiniai tinklai gali būti puikus būdas rasti tokius specialistus.

  • Renginiai

Verslo pažintys dažniausiai užmezgamos konferencijų ir verslo renginių metu. O juk plečiant pažintis atsiranda tikimybė, kad pasinaudojus jomis rasite jums tinkantį darbuotoją. Jei rasti tinkamus darbuotojus reikia kuo greičiau, tokia darbuotojų paieška greitų rezultatų gali ir neduoti. Tačiau žvelgiant su perspektyva į ateitį, dalyvavimas renginiuose naudingas ne tik dėl naujų žinių gavimo, bet ir dėl verslo ryšių.

Šie būdai dažniausiai naudojami ieškant naujų darbuotojų. Pastaruoju metu taip pat populiariomis paieškos formomis tampa galvų medžioklė ir talentų paieška. Tačiau dėl šių žinių ir patirties reikalaujančių paieškos metodų, rekomenduojama kreiptis į tokias paslaugas teikiančias bendroves.

Patarimais dalinosi personalogrupe.lt specialistai.