Kokie pokerio stereotipai griūva?

Galima pastebėti, kad nuomonė apie pokerį susiskaldžiusi į dvi stovyklas. Vienur manoma, jog tai greitas praturtėjimo būdas, o kitur visa ši sritis lyginama su pragaištimi. Tokios mintys įvardytinos kaip stereotipai. Kuriantis pokerio mokykloms, stereotipai griūva.

pokerisKas yra stereotipas? Tai tarsi tapatybės kūrimas, bandymas „pritempti“ prie normos ar tiesiog kolektyvinis įsitikinimas kuo nors. Neretai tai būna nuomonė, neatitinkanti tikrovės. Puikus pavyzdys – mitas apie blondinių kvailumą. Na, o dabar, išsiaiškinę, ką reiškia pradžioje paminėta sąvoka, galime grįžti prie pokerio temos. Pokeris kartais suvokiamas kaip greitas praturtėjimo būdas arba kaip pragaištis (tai jau žinote iš pirmos pastraipos). Paneigsime mitus.

Mito Nr. 1 paneigimas

Kaip galima įtikinti, jog pokeris nėra greito praturtėjimo būdas? Vienas iš ženklų, nurodančių kitokią žaidimo esmę, yra patirtis, kurią akcentuoja žaidėjai. Jie gali patvirtinti, jog siekė ir vis dar siekia tikslo nuosekliai. Ir kol kas nors bandė statyti didžiules sumas nepaisydami taisyklių, kitaip (atsakingai) į šią sritį žvelgiantys žaidėjai sugebėjo prasimušti.

Dar vienas punktas, įrodantis, kad minėtas kortų žaidimas nesusijęs su aukso puodu iš dangaus per tris minutes, yra pokerio analizės programos. Pavyzdžiui, „Pokertracker“ orientuotas į profesionalus. O profesionalas tikrai nėra tas, kuris tikisi po pirmo žaidimo susikrauti turtus.

Mito Nr. 2 paneigimas

Dabar pereisime prie nuomonės apie tai, kad kortų žaidimai = blogis. Reikia pabrėžti, jog į liūną grimztama tada, kai nejuntama atsakomybės. Jeigu manoma, kad pokeris padės staigiai praturtėti, tai gali būti pirma plyta į klaidingo suvokimo pilį. Vienas iš svarbių punktų yra mokymasis. Jeigu vos pramokus taisykles „įmerkiama“ didžiulė suma pinigų ir paskui žaidimas dedamas į šuns dienas, tai po truputį ir formuojasi neigiamos konotacijos.

Stereotipus paneigia mokomieji video. Puikus pavyzdys – svetainėje pokeriomokykla.com esantis filmukas apie pokerio psichologiją bei discipliną. Tai liudija, kad pokeris pristatomas kaip sfera, kur itin svarbi yra atsakomybė.

Stereotipų tikriausiai atrastume ir daugiau. Tačiau tie, kurie buvo aptarti, yra itin gajūs. Bet, kaip ką tik buvo išsiaiškinta, nebūtinai teisingi.