Kokie būna tvoros stulpų tipai?

Galvojant apie naują tvorą savo kiemui, svarbiausias aspektas, kurį reikėtų įvertinti – tvoros paskirtis. Ar norima daugiau privatumo savo lauko erdvėje, galbūt norima tvora užstoti vėsų vėją ar tiesiog sukurti jaukią ir privačią erdvę žaidimo aikštelei ar baseino pramogoms. Išsirinkus norimą tvorą, pagal ją parenkami tvoros stulpai.

Kokie būna tvoros stulpai?

  1. Mediniai tvoros stulpai

Tai gana dažnas pasirinkimas gyvenamųjų namų kiemams. Jie gali būti įvairių formų – stačiakampiai arba apvalūs, jie gali būti dažomi, kad būtų estetiški ir patvarūs. Galvojant apie ilgaamžiškumą reikėtų  rinktis užapvalintų kampų pušies arba ąžuolo tvoros stulpus.

  1. Metaliniai tvoros stulpai

Šie tvoros stulpai yra pats populiariausias pasirinkimas, siekiant didžiausio privatumo ir saugumo. Metaliniai stulpai yra gaminami iš patvaraus plieno, todėl pasižymi stabilumu. Jie dažnai naudojami tvirtinant medines tvoros plokštes į betoninį pagrindą. Šie stulpai taip pat gali būti įvairios formos bei dydžio. Padengus stulpus antikoroziniais dažais, sumažinami priežiūros poreikiai.

  1. Aliuminio tvoros stulpai

Šie stulpai yra vertinami dėl jų prieinamumo, įvairių spalvų bei dizainų, todėl yra dažnas pasirinkimas vaikų žaidimų ar kitose pramogų aikštelėse. Nors aliuminio stulpai yra brangesni nei mediniai, jie yra ilgaamžiški ir laikui bėgant beveik nereikalauja jokios priežiūros.

  1. Betono tvoros stulpai

Betoniniai tvoros stulpai yra patvarūs ir reikalaujantys labai mažai priežiūros, tačiau norint juos montuoti reikia papildomų darbų. Dėl jų stiprumo ir tankio jie dažnai yra derinami kartu su medinėmis arba grandininėmis tvoromis

  1. Plastikiniai tvoros stulpai

Nors jie nėra tokie patvarūs, kaip ankščiau minėti, plastikiniai tvoros stulpai yra lengvai montuojami ir nereikalauja priežiūros. Tai geras pasirinkimas sienelėms, apsaugančioms nuo vėjo.

Taigi, visų medžiagų tvoros stulpai turi savų privalumų ir kuriuos pasirinkti priklauso, tik nuo tvoros tipo ir pageidaujamo rezultato. Patys populiariausi ir daugiausiai pritaikomi yra metaliniai tvoros stulpai, kurie puikiai tinka pageidaujant tiek medinės, tiek bet kokios kitos tvoros.