Kokias kėdes pasirinkti į virtuvės ar valgomojo kambarius?

Baldai yra svarbiausias interjero elementas, kuris iš esmės lemia visų namų estetiką. Tai reiškia, kad baldų pasirinkimui turime skirti ypatingą dėmesį. Namų aplinka turi atitikti savininko gyvenimo būdą, užimtumą.

Populiarumas

Žvelgdami per šiuolaikinį interjerą ir greitą žmonių gyvenimo ritmą, galime pastebėti jog labai išpopuliarėjo pusbario ir baro kėdžių paklausa. Šio tipo kėdės puikiai tinka prie virtuvės salos, baro ar pusbario stalo. Tokio tipo stalai, puikiai tinka virtuvės zonoje greitiems pusryčiams ar pietums, nes viskas yra vienoje vietoje.

Stalų, kėdžių išmatavimai

Baro stalai prasideda nuo 100cm aukščio, todėl tokius stalus rekomenduojama įsirengti žmonėms aukštesnio ūgio. Pusbario stalo standartas yra 90cm aukščio, todėl puikiai tiks tiek žemesnio tiek aukštesnio ūgio žmonėms. Pasirinktam stalui savo virtuvėje, taip pat reikia išrinkti tinkamas kėdes, kurios būtų patogios, bei būtų tinkamo aukščio. Pirma norint, kad baro kėdės džiugintu mus ilgą laiką reikia derinti patogumą su išvaizda. Yra šimtai gražių kėdžių, bet jei jos nepatogios, laikui bėgant tai kels mums tik nepatogumus ir nusivylimą. Rekomenduojama prieš perkant kėdę į namus ant jos pasėdėti, bent 10 – 15 min,  kad suprastume ar tikrai mums bus patogu ir komfortiška. Taip pat yra labai svarbu, kad kėdė būtu tinkamo aukščio, todėl visada atkreipkite dėmesį į šiuos pagrindinius parametrus, kaip prisėdimo aukštis ir pilnas kėdės aukštis. Standartiškai patogiausia pusbario kėdė yra 62 – 70 cm prisėdimo, o bendras aukštis siekia apie 100cm. Kalbant apie pilnai baro kėdes jų prisėdimo aukštis turėtų būti nuo 70 – 85 cm, o bendras aukštis viršyti 100cm. Apibendrinant tarp stalo ir kėdės turėtų išlikti 25 – 30 cm atstumas, tik tada sėdėsime, valgysime ar tiesiog gersime kavą komfortiškai. Taikant šiuos parametrus, jau galima pradėti galvoti ir apie kėdės išvaizdą.

Kokias pasirinkti kėdes?

Vienos populiariausių kėdžių rinkoje šiuo metu metalo ir medžio karkaso. Renkantis tiek viena tiek kitą variantą, tikrai liksime patenkinti savo kėdėmis, nes tai vienos iš tvariausių medžiagų. Metalo karkaso didžiausias privalumas, jog su dabartinėmis technologijomis, galime išgauti įvairias spalvas. Šiuo metu pastebime jog aukso, chromo ir juodos spalvos karkasas pats populiariausias. Tokios kėdės tikrai papuoš bet kuriuos namus ir taps savotišku akcentu interjere. Žinoma reikia paminėti dar vieną metalo pliusą, jog tai tvirta medžiaga, nereikės baimintis, kad sulūš ar bus nestabilu. Medžio karkasas taip pat labai populiarus. Dažniausiai rinkoje galime rasti iš ąžuolo medžio pagamintus gaminius. Toks pasirinkimas taip pat mus džiugins ilgai, bet reikėtų nepamiršti jog tikro ąžuolo karkaso kėdės kainuos ženkliai daugiau, nei metalo. Minusų taip pat yra daugiau, mažesnis galimas spalvų pasirinkimas. Daugiausia galima rasti natūralaus ąžuolo, balinto ąžuolo ar juodas spalvas. Žinoma, tai yra šilta medžiaga ir populiarumu nenusileidžia metalui. Kalbant apie kėdės viršutinę dalį pasirinkimas yra milžiniškas. Labiausiai paplitusi medžiaga aksomas, oda, eko oda. Šios medžiagos taip pat turi savo pliusus ir minusus. Turint vaikų verta įsigyti natūralios arba eko odos kėdes, jos lengvai prižiūrimos, gerai valosi, todėl nekels papildomo diskomforto dėl praradusios išvaizdos. Aksomas šiuo metu turi taip pat daug ką pasiūlyti, ne tik daugybę spalvų, bet ir atsparius vandeniui, bei įvairiems skysčiams audinius. Prieš renkantis kėdes tikrai verta apsvarstyti visus šiuos kriterijus, kurie padės neapsipirkti, o daikto kokybė ir išvaizda džiugintu ilgai.

Limadesign.lt parduotuvėje gali rasti išskirtinias kėdes Jūsų namų interjerui.