Kokią tvorą rinktis gyvenantiems šalia judrios gatvės?

tvoros

Kai namas stovi netoli judrios gatvės arba kelio bei siekiama, kad įrengta tvora slopintų aplinkos garsus, vertėtų rinktis uždaresnę tvorą. Vienas iš puikių pasirinkimų tokiais atvejais – gabionai, kurie įgyvendina bene visas užmačias.

Tvorų nauda

Šalia judrios gatvių stūksantys individualūs namai visais atvejais turėtų būti kaip užuovėja nuo dulkių bei triukšmo, todėl jie verčiami slėptis už sienos ar gyvatvorės. Pastarasis pasirinkimas Lietuvoje tampa atgyvenusiu reiškiniu. Nepersišviečiančas tvoras itin mėgsta savo privatumą branginantieji, pasislepiantys ne vien nuo praeivių akių, bet nuo artimiausių kaimynų taipogi.

Kai kurie renkasi ažūrinius atitvarus, apsisaugančius nuo nepageidaujamų svečių, bet taip pat ir nuo atviro žvilgsnio kieme.

Tvorų pasiriknkimas šalyje pakankamai didelis, bet kai nuvykstama į svečias šalis pravartu susipažinti su skirtingu požiūriu į tvoras.

Tvora – žmogaus statuso atspindys

Iš tvoros galima spręsti apie šeimininko piniginę, ypač jei tvora ne tik aukšta, bet ir išpuošta. Prabangi tvora išduoda, kad žmonės sugeba susikurti gerbūvį ir nesikuklina to parodyti kitiems.

Jei lietuvių tvoras kas lygintų, tarkims, su ukrainiečies, galima pastebėti, jog lietuviai tvorų visiškai kaip ir neturi. neseniai lankęsis Ukrainos sostinėje Kijeve. Minėtoje šalyje šalia namų leista ręsti tvoras iki puspenkto metro aukščio. Lietuvoje itin dažnai tvoros perregimos, neaukštos. Jų reikia ne privatumo jausmui susikurti.

Skandinaviškas stilius

Norintieji unikalios tvoros gali rinktis gabionus. Tai puikus sprendimas, kai norima kitokios tvoros. Tokias tvoras labiausiai išpopuliarino jų taikymas infrastruktūros projektuose: gabionais tvirtinamos atšlaitės bei kalvos šlaitai, jie naudotini tvoroms, iš jų renčiamos triukšmą sugeriančios sienos automagistralių bei greitkelių pakelėse.

Gabionai naudotini atraminėms sienoms, tvorų stulpams, pakrantėms saugoti. Jų metalinė cinkuota konstrukcinė dalis būna užpildyta akmenimis.

Gabionai dvelkia skandinaviškuoju šiauriniu stiliumi. Aptvėrimo konstrukcija įrengiama centre, kai įbetonuojami stulpeliai. Gamintojai siūlo įvairius konstrukcijų išmatavimus, tad visada galima rinktis pagal savo poreikius. Tvoros sekcijos montuojamos su gabionų konstrukcijomis specialiais sutvirtinimais.

Šios tvoros privalumas – visada įmanoma rinktis ir itin paprastą užpildo būdą – stačiakampio pavidalo akmenis arba plytas, bet vienodai tinka net netaisyklingos formos skirtingo dydžio akmenys. Kuomet šių tvorų kampuose arba kraštinėse susidaro ne 90 laipsnių kampas, joms pabaigti naudotini „Trapion“ rūšies ar piramidės pavidalo gabionai. Kitas šių tvorų privalumas – jų nelygus paviršius itin neptrauklus grafičių mėgėjams.

Daugiau aptvėrimo idėjų galite rasti: http://betafence.lt/