Kokią kėdę pirkti vaikams darbui?

Vaikams yra būtina organizuota ir ergonomiška vieta mokymuisi. Šiuo metu, kuomet mokslai vyksta nuotoliniu būdu ir didžioji dienos dalis praleidžiama prie kompiuterio ypatingai svarbu atkreipti dėmesį į patogios aplinkos kūrimą, tai gali ne tik teigiamai paveikti mokymosi rezultatus, bet ir išvengti kai kurių sveikatos problemų. Vaikų kaulai vis dar vystosi, todėl jei jie sėdi tokiose padėtyse, kurios kelia stresą jų kūnui, kai kurios sukeltos laikysenos problemos gali būti sunkiai ištaisomos. Šiame straipsnyje apžvelgsime į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis kėdę vaikui.

  1. Dydžio pasirinkimas

Kėdžių yra įvairių dydžių, dizainų, medžiagų ir apdailos. Pagrindinė taisyklė bandant nustatyti tinkamą kėdės dydį yra ta, kad vaiko keliai sėdint kėdėje turėtų būti sulenkti per kelius 900 kampu, o pėdos lygiai padėtos ant grindų, tai padeda išvengti nereikalingo nuovargio ir išlaikyti taisyklingą laikyseną, dėl šios priežasties dažniausiai pasirenkamos yra reguliuojamo aukščio kėdės, jog vaikui augant, kėdė galėtų būti pritaikoma pagal jo ūgį. Taip pat ergonomiškoje kėdėje turėtų būti reguliuojama sėdynė ir porankiai, kurie užtikrintų tinkamą kūno padėties atramą ir poilsį.

  1. Kėdės mobilumas

Prieš renkantis kėdę reikėtų apsvarstyti visos vaiko mokymosi vietos organizavimą, pvz.: ar vaikas visą darbo laiką praleis toje pačioje aplinkoje ir ar visi daiktai bus vienoje vietoje ir reikalui esant lengvai pasiekiami, ar nereikės persikelinėti iš vieno kambario į kitą. Tokiu atveju reikėtų rinktis kėdę su ratukais, jog būtų lengva judėti.

  1. Kėdės spalva

Atsižvelgiant į praktiškumą, dažniausiai yra pasirenkami tamsūs atspalviai, kitais atvejais baldų spalvos derinamos su interjero spalvomis, tačiau norint sukurti ne tik patogią, bet ir efektyvią mokymosi aplinką, reikėtų atkreipti dėmesį į kelias spalvas: mėlyna spalva turi raminamą poveikį, žalia – suteikia daugiau energijos, o violetinė stimuliuoja kūrybinę smegenų dalį.

Priimdami tinkamus vaikų darbo kambario baldų sprendimus, aksesuarus, apšvietimą ir spalvas, galite padaryti patrauklią ir funkcionalią mokymosi net pačioje mažiausioje erdvėje.