Kokią apšiltinimo medžiagą rinktis – poliesterinį putplastį ar vatą?

Tropiniu šilumos rodikliu nepasižyminčios oro sąlygos ir visiškai neprognozuojamos sąskaitos už šildymą verčia itin atsakingai pažvelgti į būsto apšiltinimo klausimą. Populiariausios apšiltinimo medžiagos – putplastis ir vatos plokštės. Jų paskirtis panaši, tačiau jos pasižymi skirtingomis teigiamomis savybėmis, funkcijomis, nauda. Tad kokia apšiltinimo medžiaga yra protingiausias pasirinkimas?

 Poliesterinis putplastis – itin dažnai statybų sektoriuje naudojama apšiltinimo medžiaga. Tai patikima, puikiai savo paskirtį atliekanti priemonė. Statybų projektus įgyvendinanties žmonėms putplasčio pasirinkimas yra patrauklus ir kainos atžvilgiu. Apšiltinimo medžiagos iš putplasčio puikiai tinka grindų, sienų bei kitų namo dalių apšiltinimui. Dar viena teigiama putplasčio savybė – sudėtyje jis neturi sveikatai kenksmingų medžiagų, priemaišų. Ši medžiaga atspari aplinkos veiksniams, tokiems kaip vėjas, lietus. Vienas didžiausių šios priemonės privalumų – patogus tvirtinimas. Putplastis yra labai lengvas, jį patogu pjaustyti. Dėl šios priežasties apšiltinimo darbai atliekami sąlyginai greitai, nesudėtingai, nereikalauja didelės darbo jėgos.

  Akmens vata, mineralinė bei ekologiška vata – populiarumu nenusileidžiančios putplasčiui apšiltinimo medžiagos. Skirtingos vatos pasižymi skirtingomis teigiamomis savybėmis, tačiau jos visos užtikrina maksimalų komfortą, puikiai atlieka savo funkciją. Apšiltinimui skirta vata pasižymi patrauklios kainos, universalumo, atsparumo aplinkos veiksniams savybėmis. Akmens vata atlieka ypatingą apsauginę funkciją, ji sandariai išlaiko šilumą patalpos viduje, apsaugo namų erdves nuo gaisro, ugnies plitimo. Vata patogiai, greitai tvirtinama. Atidarius naują vatos pakuotę, ji akimirksniu įgauna savo pirminę formą, todėl ją galima naudoti iš karto.

 Tiek poliesterinis putlplastis, tiek vata yra plačiai paplitusios priemonės, skirtos namų apšiltinimui. Visgi, apšiltinimo medžiagų pasiūla yra išties labai didelė. Tikrai ne visos priemonės pasižymi vienodomis teigiamomis savybėmis. Tad perkant apšiltinimo medžiagas reikėtų gerai pasidomėti šių medžiagų techniniais duomenimis arba pasitarti su statybinių medžiagų parduotuvių konsultantais. Kiekvienas namas, patalpa yra individuali ir reikalauja maksimaliai tai erdvei pritaikyto sprendimo. Ieškant apšiltinimo medžiagų, savarankiškai atliekant apšiltinimo darbus būtina vadovautis rekomendacijomis, apšiltinimo medžiagų tvirtinimo taisyklėmis. Jeigu galimybės leidžia –  patikėkite apšiltinimo darbus profesionalams. Juk kokybiškos medžiagos yra tik sudedamoji dalis, svarbiausia – kruopštus ir atsakingas darbas.