Kodėl SEO optimizavimas taip vertinamas?

SEO optimizavimas (angl. Search engine optimization) – procesas, kurio metu siekiama iškelti Google paieškos sistemoje pasirinktą internetinį puslapį, pagal tam tikras vartotojų užklausas (raktines frazes). Šis procesas susideda iš dviejų dalių: išorinio SEO optimizavimo bei vidinio SEO optimizavimo.

Kodėl rinktis SEO, o ne kitokio pobūdžio reklamines galimybes?

Šiuo atveju SEO galima lyginti tik su „Google“ mokama reklama, nes šių abiejų reklamų specializacija itin panaši: didžiausia tikimybė pasiekti savo tikslinius vartotojus. Skirtumas: SEO turi išliekamąją vertę atlikus teisingą optimizavimą, o „Google“ mokama reklama yra laikina (aktyvi tol, kol užsakovas apmoka už vykdomą reklamą). SEO optimizavimas paprastai nekonkuruoja su kitomis reklamos kampanijomis ( tokiomis kaip Facebook ar Instagram platformoje). Šios dvi minėtos reklamos kampanijos turi kiek kitokį veikimo principą.

Ar galima optimizuoti savo internetinę svetainę savarankiškai?

SEO optimizavimo procesas tikrai nėra lengvas. Kai kuriems pasiseks: nesusidurs su itin didele konkurencija ar galbūt turės „Google“ prasme autoritetingų partnerių. Paprastai šis procesas užima nemažai laiko. Reikia atlikti konkurentų analizę, susirinkti tinkamus raktinius žodžius, optimizuoti svetainės turinį, surasti atgalinių nuorodų tiekėjus ir t.t. Šie veiksmai turi būti atlikti kokybiškai, nes klaidos taip pat gali turėti neigiamų padarinių.

Ar SEO optimizavimas tik pozicijos pakėlimas „Google“ paieškos sistemoje?

Geras SEO specialistas ne tik techniškai „iškels“ jūsų internetinę svetainę paieškos sistemoje, bet ir visapusiškai sutvarkys jos vidinę navigaciją, internetinės svetainės krovimo greitį bei atliks kitus darbus siekiant geresnės patirties vartotojui.

Taip pat atliekant SEO optimizaciją puslapis tampa matomas ne tik „Google“ paieškos topuose, bet ir bloguose, skelbimų portaluose, forumuose, socialiniuose tinkluose ir t.t. Taigi informacijos sklaida – milžiniška.

Ar kiekviena internetinė svetainė gali būti optimizuojama?

Kiekviena sukurta internetinė svetainė gali būti optimizuojama. Tačiau ne kiekviena internetinė svetainė gali turėti tokias pačias galimybes. Viena turės stiprų serverį, kita – silpesnį; viena naudos autoritetingą domeną, kita – naujai įsigytą.

Taip pat optimizavimo procesas priklausys nuo pasirinktos Turinio Valdymo Sistemos. Vienos bus pritaikyos mobiliesiems ir draugiškos SEO prasme, o kitos ne. Taigi visas internetines svetaines optimizuoti įmanoma, tačiau skirsis optimizavimo laikas bei rezultatai.