Kiek kainuoja įsirengti saulės elektrinę ant savo stogo?

Vis daugiau žmonių renkasi saulės elektrines kaip ekonomišką ir aplinkai draugišką alternatyvą tradiciniam elektros tiekimui. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius veiksnius, lemiančius saulės elektrinės ant stogo įrengimo kainą, ir pateiksime preliminarią kainų analizę.

Apie saulės elektrines papasakojo saulės elektrinių montuotojai iš DEGIS Energy. Jie atskleidė, kokiais būdais yra skaičiuojamos saulės elektrinės kainos.

Sistemos dydis ir galia

Vienas iš pagrindinių veiksnių, nulemiančių saulės elektrinės kainą, yra sistemos dydis ir galia. Namų ūkio poreikiai gali labai skirtis, todėl svarbu atlikti elektros energijos suvartojimo analizę ir pasirinkti tinkamą saulės elektrinės dydį. Vidutinio dydžio saulės elektrinė (5-10 kW) ant stogo įrengimo kaina paprastai svyruoja nuo 5 000 iki 10 000 eurų.

Saulės modulių tipas

Saulės modulių tipas taip pat lemia kainą. Monokristaliniai moduliai yra brangesni, bet efektyvesni, o polikristaliniai moduliai yra pigesni, bet mažiau efektyvūs. Nors monokristalinių modulių kaina yra didesnė, ilgainiui jie gali suteikti didesnę grąžą dėl aukštesnio elektros energijos gamybos efektyvumo.

Inverteriai

Inverteriai yra esminė saulės elektrinės dalis, konvertuojanti saulės modulių sugeneruotą srovę į naudojamą elektros energiją. Centriniai inverteriai yra pigesni, bet mikroinverteriai gali suteikti didesnį efektyvumą ir geresnę sistemų valdymo galimybę. Inverterių kaina paprastai sudaro 10-20% bendros saulės elektrinės įrengimo kainos.Nereikia pamiršti, kad kaina priklauso ir nuo gamintojų vardo.

Montavimo sistema

Montavimo sistemos kaina priklauso nuo pasirinktos konstrukcijos ir medžiagų. Paprastai stogo montavimo sistemos yra pigesnės nei žemės ar sienos montavimo sistemos. Tačiau sudėtingesniems stogams, pvz., su skirtingais kampais ar įvairesne danga, gali prireikti brangesnių ir sudėtingesnių montavimo sprendimų.

Montavimo darbų kaina

Įrengimo darbai gali sudaryti didelę dalį bendros saulės elektrinės ant stogo įrengimo kainos. Darbo kainos priklauso nuo regiono, rinkos sąlygų ir paslaugų teikėjo kvalifikacijos. Kvalifikuotiems specialistams atlikti darbams paprastai kainuoja nuo 1 000 iki 5 000 eurų, priklausomai nuo projekto dydžio ir sudėtingumo.

Leidimai ir mokesčiai

Saulės elektrinės įrengimui gali būti reikalingi tam tikri leidimai ir mokesčiai, kurie taip pat veikia bendrą kainą. Dažniausiai leidimų kaina yra nedidelė, bet reikia atsižvelgti į administracinius darbus ir laiką, reikalingą leidimų gavimui. Kitaip tariant, dokumentų tvarkymas irgi kainuoja…

Papildomos įrangos ir darbų kaina

Kai kuriems projektams gali prireikti papildomos įrangos, pvz., elektros energijos saugojimo sistemų arba papildomos saugos priemonės. Šie veiksniai taip pat gali padidinti saulės elektrinės ant stogo įrengimo kainą.

Saulės elektrinės ant stogo įrengimo kaina labai priklauso nuo individualių poreikių, pasirinktų technologijų ir vietos. Vidutinė kaina svyruoja nuo 5 000 iki 00 000 eurų, tačiau svarbu atsižvelgti į visas kainos sudedamąsias dalis ir pasikonsultuoti su keliais paslaugų teikėjais, kad būtų užtikrintas geriausias sprendimas. Nors pradinė investicija gali būti didelė, saulės elektrinės ant stogo ilgainiui gali sumažinti elektros sąskaitas ir padėti apsaugoti aplinką.

Ir pabaigai, konkreti jūsų saulės elektrinės kaina. Praktika rodo, kad dauguma žmonių užsisako 8-10 kW galingumo saulės elektrines. Kai kurie net ir po kurio laiko, nes įsirengę 5 kW gailisi ir nusprendžia galią pasididinti. 8-10 kW saulės elektrinės įrengimas su montavimo darbais ir technika (be baterijų) kainuoja 8-10 tūkstančių eurų. Tai yra po 1000 eurų už 1 kW galios. APVA kompensuoja iki 323 erų už 1 kW galios modulius, tad galutinė kaina yra 677 eurai už 1 kW arba 5416-6770 eurų už 8-10 kW galingumo saulės elektrinę. Ar tokia investicija atsipirks? Tikrai taip. Per kiek laiko? Tai pasakysite tik pasitarę su specialistais.