„Kiek valandų?“ – elementari frazė, svarbus klausimas norint suspėti ar tiesiog susiorientuoti. Jei intensyviai dirbate, šis klausimas galbūt reikš, kad jau reikėtų padaryti pertraukėlę. O gal turite susitikimą ir būtų negerai jį praleisti, tad žvilgčiojate į laikrodį… O gerą laikrodį įsigyti galite iš Chronos.lt. Pirmiausia – kelios priežastys, kodėl būtent iš čia, o tada – istorinis žvilgsnis į žmonių bandymą „prisijaukinti“ laiką.
Štai tos priežastys:
- lt asortimente yra įvairių gamintojų laikrodžių, tad galima rinktis pagal skonį ir kišenę.
- Apsipirkti patogu, o ir informacijos apie produktus nestinga.
- Prireikus galite susisiekti ir pasikonsultuoti apie vieną ar kitą laikrodį ar apskritai apie pasirinkimą.
O dabar – prie istorijos. Veikiausiai žinote, kad parai matuoti seniai seniai pradėtas naudoti saulės laikrodis. Ir genialu, ir paprasta. Šešėlis tarsi šoka saulės šokį ir nurodo, kiek yra laiko. Tiksliau, koks paros metas.
Bet ką daryti, kai nesaulėta? Ką daryti nakties metu? Ogi naudotis vandens laikrodžiu. Tokių laikrodžių kilmės šalis yra Egiptas (taigi, šis kraštas garsėja ne tik faraonais ir piramidėmis). O veikimas atrodo ir paprastas, ir labai logiškas: vanduo po truputį bėga iš vieno indo į kitą. Kai ką primena, tiesa? Taip, mintyse formuojasi smėlio laikrodžio paveikslas… Tiesa, savo išvaizda šių skirtingų tipų laikrodžiai kiek skiriasi.
Mūsų laikams įprastesni švytuokliniai laikrodžiai. Tai ne tik laiko matavimo priemonė, bet ir itin stilingas interjero akcentas.
Visgi dar įprastesni (ir ypač populiarūs) – kvarciniai ir skaitmeniniai laikrodžiai. Tai, ką segime ant riešo, nė iš tolo neprimena senųjų saulės ar vandens laikrodžių. Užtat galima džiaugtis ir praktiškumu. Ant riešo segime ir mechaninius laikrodžius – daugelio laikomus prabanga ir estetika. Taip, tikrąja to žodžio prasme ir netgi iš didžiosios raidės: Estetika.
Laiko matavimo prietaisų istorija gana plati, jai aptarti prireiktų visos knygos ar paskaitų ciklo. Ir ta istorija nuolat rutuliojasi. Tai puikiai iliustruoja išmanieji aksesuarai. Svarbiausia, kad žmonės nuolat rūpinasi valandomis ir minutėmis, o turėdami laikrodį gali darbus planuoti ir įgyvendinti kur kas punktualiau.