Kas svarbiau – vestuvių fotografas ar jo fotoaparatas?

vestuviu fotografasVestuvių fotografas – tai asmuo, kurio vaidmuo šventėje itin svarbus. Prieš vestuves jis pakliūva į paslaugų teikėjų, su kuriais planuojama tartis, sąrašą. Šventės metu fotografui tenka pademonstruoti savąjį talentą. Na, o darbas turi būti atliktas taip, kad net ir po keliasdešimt metų susituokusieji žvelgdami į nuotraukas šypsotųsi.

Jeigu, pavyzdžiui, lygintume gimtadienio ir vestuvių fotografo paslaugas, paaiškėtų viena tiesa – pirmoji paminėta proga, nors būna tik kartą metuose, vis tik yra gerokai dažnesnė nei vestuvės. Juk pastarosios – tai dviejų širdžių susijungimas bendram gyvenimui. Ir kasmet jos tikrai nešvenčiamos. Žinoma, vyras ir žmona mini sukaktuvių datą, tačiau tam nekeliami didžiuliai baliai. Vadinasi, vestuves fotografuojančiam žmogui reikia gerai pasiruošti, kad jaunieji ir svečiai neliktų nusivylę. Kiekvienas save gerbiantis fotografas turėtų pasitelkti savo patirtį, žinias bei kūrybinį talentą, stengdamasis užfiksuoti smagias akimirkas ir fotografijose perteikti iškilmingosios dienos nuotaiką.

Vienas vestuvių fotografas gali vilioti brangiu ir labai įmantriu fotoaparatu, kitas galbūt paprašys nedidelės sumos, bet jo turimas įrenginys primins akmens amžių. Taigi, kyla klausimas, kokį variantą rinktis. Galėtume būti šališki ir sakyti, jog puikus fotoaparatas užtikrins nepriekaištingas nuotraukas. Lygiai taip pat įmanoma palaikyti nuomonę apie paties asmens mokėjimą išgauti puikų vaizdą. Kuris variantas atrodo priimtinesnis?

Žvelgiant į technologijų tobulėjimą, progresas matomas ir fotoaparatų srityje. Net ir tie, kurie šį įrenginį vertina vien remdamiesi megapikselių skaičiumi, neliktų nusivylę. Na, o jei palygintume šių metų kamerą su kokia nors pagaminta prieš dešimt ar keliolika metų, skirtumą tikrai pajustume. Tai lyg ir reikštų, kas vestuvių fotografas visapusiškai atliks paslaugą tik su moderniu prietaisu. Vis dėlto nebūtų protinga tai konstatuoti kaip neginčijamą faktą. Juk net liaudies išmintis byloja, esą geras artojas ir su žąsinu paaria.

Kai kalbama apie vestuves, stengiamasi nepamiršti nei vieno punkto. Juk tai šventė, kuri turėtų būti tobula. Dar tobulesne ją paverčia geras vestuvių fotografas. Ir kai jis slepiasi už objektyvo, reikia ruoštis nuostabiems kadrams, kurių įspūdingumas neišblės net ir po ilgų metų.