Kas kiek laiko rekomenduojama atlikti kraujo tyrimus?

               Nuo cholesterolio kiekio iki kraujo skaičiaus, yra daug kraujo tyrimų. Kartais rezultatai pasiekiami per kelias minutes po bandymo atlikimo. Kitais atvejais kraujo tyrimo rezultatams gauti gali prireikti dienų ar savaičių. Kaip greitai galėsite išmokti savo lygius, tikrai priklauso nuo paties testo ir daugelio kitų veiksnių. Kaip vyksta procedūra? Kraujo paėmimas taip pat žinomas kaip venos punkcija. Procedūra apima kraujo paėmimą iš venos. Medicinos personalas, žinomas kaip flebotomas, dažniausiai atlieka kraujo paėmimą. Norėdami paimti jūsų kraują, jie: nusiplaukite rankas muilu ir vandeniu arba rankų dezinfekavimo priemone ir užsidėkite pirštines.

                 Jūsų kraujo tyrimo dažnumas priklauso ir nuo jūsų sveikatos, ir nuo gydytojo nuožiūros. Kraujo tyrimas susideda iš įvairių skydelių, kurie tikrina, ar jūsų kraujyje nėra labai selektyvių komponentų, įskaitant elektrolitus, hormonus ir specialius baltymus. Gydytojas skiria kraujo tyrimus dėl trijų pagrindinių priežasčių: Kasmetinis fizinis patikrinimas: Jūsų gydytojas gali rekomenduoti atlikti kraujo tyrimą per kasmetinį bendrą fizinį patikrinimą. Tai suteikia gydytojui galimybę atidžiau pažvelgti į jūsų kūno funkcionavimą ir anksti pastebėti bet kokius įspėjamuosius ženklus dėl kelių sveikatos sutrikimų.

                  Pagrindinės sveikatos būklės: jei turite sudėtingą ligos istoriją ir sergate tokiomis ligomis kaip nutukimas, diabetas, širdies liga, hipertenzija, kepenų ir inkstų ligos, gydytojas rekomenduos dažniau atlikti kraujo tyrimus, kad galėtumėte stebėti jūsų sveikatą. Kraujo tyrimai asmenims, sergantiems pagrindinėmis ligomis, gali svyruoti nuo kas 3 mėnesius iki kas 6 mėnesius. Staigus simptomų atsiradimas: atsiradus tokiems simptomams kaip dusulys, nuovargis, dažnas šlapinimasis, kojų ir veido patinimas, todėl reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Gydytojas užsakys kraujo tyrimų lentelę, kad galėtų išsamiai įvertinti galimą jūsų būklę ir galutinę diagnozę.