Kas gali padėti surasti slaptai sumontuotus radijo mikrofonus ?

Jei nuolat susiduriate su grėsmėmis savo saugumui, jūsų problemos greičiausiai yra rimtesnės nei tik šnipinėjimo programos jūsų kompiuteryje ar telefone. Todėl būtina patikrinti patalpas – namus, viešbučio kambarį, biurą ir paieškoti paslėptų kamerų, diktofonų, mikrofonų ir kitų pasiklausymo įrenginių, kuriuos kažkas gali slaptai įdiegti, kad gautų reikiamos informacijos apie jus.

Šiuolaikiniai radijo mikrofonai, skirti slaptam pasiklausymui, yra miniatiūriniai įrenginiai, vos kelių mm skersmens dydžio Šie prietaisai maitinami įmontuota baterija ir gali būti užmaskuoti, kad net ir akyliausias žmogus negalėtų aptikti paslėpto mikrofono. Taip pat parduodami slapto vaizdo stebėjimo įtaisai, įmontuoti į lemputes, žaislus, rašiklius ar net laikrodžius.

Instrukcijomis, kaip rasti paslėptą kamerą naudojant telefoną, taip pat negalima pasitikėti. Žinoma, idėja įdiegti programą, vaikščioti po kambarį su išmaniuoju telefonu rankoje ir rasti vaizdo kameras atrodo labai patraukli. Tačiau iš tikrųjų šis metodas neveikia. Miniatiūrinių radijo mikrofonų ir vaizdo kamerų spinduliavimui aptikti nepakanka telefone įdiegtų jutiklių jautrumo. Šnipų blakės dažnai naudoja gynybos mechanizmus, kad pasislėptų nuo skaitytuvų. Vienintelis būdas sužinoti, ar jūsų namuose ar biure yra paslėptų kamerų, yra naudoti specialią įrangą.

Slapta šiuolaikinė technologija leidžia klausytis, priimti vaizdo įrašus ir pavogti vertingą informaciją visų tipų patalpose, įskaitant biurus ir privačius namus. Taip pat blakes galima įdiegti automobilyje, viešose vietose ir net asmeniniame mobiliajame telefone.

Natūralu, kad tik patyręs specialistas, turintis ne tik įgūdžių naudotis specialia įranga, bet ir vidinį instinktą, gali atlikti tinkamą patalpų patikrinimą. Prietaisai šnipinėjimo programoms aptikti yra labai brangūs, todėl dažniau žmonės kreipiasi į specializuotas įmones paieškai atlikti, nes konfidencialios informacijos nutekėjimas gali kainuoti tiek finansinius, tiek moralinius nuostolius. Norint jų išvengti, būtina kartas nuo karto patikrinti patalpose, ar nėra garso ir vaizdo stebėjimo prietaisų.