Kas būdinga Vokietijos verslininkams

eurpoa

Jei šią akimirką svarstote apie galimybę užmegzti tvirtus ir ilgalaikius bei sėkmingus verslo ryšius su Vokietijoje veikiančiomis įmonėmis, turėtumėte suprasti, kad kiekvienoje pasaulio šalyje verslo etiketo taisyklės yra skirtingos. Ir nors suprantama, kad egzistuoja tarptautiniai etiketo standartai, kurių reikėtų paisyti, visuomet galima atrasti tam tikrų išskirtinių niuansų, kurie yra būdingi tik vienai ar kitai šaliai, todėl jei jūs norite nesuklysti ir siekiate, kad bendradarbiavimas užsimegztų labai greitai ir sklandžiai, visų pirma turėtumėte pasidomėti, kas yra būdinga Vokietijos verslininkams.

  • Jei iki šiol jūs mėgote vėluoti ar apskritai – nevertinote susitarimų, pats metas savo naivų ir neatsakingą požiūrį pakeisti, kadangi priešingu atveju bandydami užmegzti sėkmingus verslo santykius su vokiečiais, labai greitai nusivilsite ir, žinoma, nuvilsite savo potencialius verslo partnerius. Vokiečiai labai nemėgsta vėluojančių žmonių. Tiesą sakant, tai yra visiškai suprantama, kadangi vėlavimas yra pripažįstamas kaip kitų žmonių laiko negerbimas. Todėl jei jūs susidarėte susitikti konkrečiu metu, turėtumėte žūtbūt stengtis nepavėluoti. Tuo tarpu, jei vykdami į susitikimą staiga ir visiškai netikėtai susidūrėte su nuo jūsų nepriklausančiomis problemomis, kurios jus sugaišins, akimirksniu susisiekite su savo esamais ar būsimais verslo partneriais ir apie susidariusią nepatogią situaciją juos informuokite.
  • Nepamirškite, kad Vokietijos verslininkai yra labai konkretūs ir tikslūs. Tai reiškia, kad jie visuomet remiasi aiškiais skaičiais bei tiksliais faktais. Jie niekuomet nemėgsta kurti strategijos ar prognozuoti prieš save neturėdami reikalingos informacijos. Todėl jei jūs žadate vystyti bendrą verslą su vokiečiais, atminkite, kad ir jūs turėtumėte pasitempti bei daugiau dėmesio skirti konkretumui. Taigi, kai pristatinėsite vieną ar kitą savo turimą idėją, būtinai pateikite skaičius, faktus, statistiką, diagramas ir visą būtiniausią bei tiksliausią informaciją.
  • Mandagumas yra tiesiog neatsiejamas nuo Vokietijos verslininkų. Jūs niekuomet neturėtumėte pamiršti pasisveikinti paspausdami ranką kiekvienam patalpoje esančiam žmogui, kartu žiūrint tiesiai į besisveikinančio žmogaus akis. Tai yra didelės pagarbos ženklas.

Ir, žinoma, nors tai yra tik keli patarimai, jie jums turėtų padėti kur kas lengviau pasiekti savo norimą tikslą.

Vokietijos įmonių bazė: http://eurpoa.eu/