Kapų tvarkymo patarimai

Tvarkingai atrodančioje kapavietėje yra kur kas maloniau leisti laiką. Juk gera čia ateiti ir pasikalbėti mintimis su žmogumi, kuris jau yra kitame pasaulyje. Tai daugeliui žmonių yra tarsi meditacija, ritualas. Kai aplinka yra išpuoselėta – geriau jaučiasi visi. O jaukią ir tvarkingą aplinka ir turi palaikyti artimieji.

Apskritai kapų tvarkymas neturėtų būti sunkus darbas. Arba toks, kuris reikalauja daug laiko. Svarbiausia yra apgalvoti – kas ir kaip. Pateiksime kelis patarimus, kurie padės ir Jums paprasčiau organizuoti tvarką kapavietėje.

1.     Pirmiausia reikia įvertinti – kiek laiko turite kapavietės priežiūrai. Jeigu tikrai nedaug – tokiu atveju siūlome jas dengti granito plokštėmis. Šiuo metu jų yra daug bei įvairių, tiek spalvine, tiek rašto gama tikrai rasite variantą, kuris jums labiausiai patinka. Arba tokį, kuris galimai labiausiai patiktų velioniui.

2.     Nereikia labai didelio  paminklo. Atminkite, kad jie gražiai atrodys tik tokiu atveju, jeigu bus reguliariai  plaunami. Kuo paminklas bus didesnis – tuo daugiau dėmesio jam skirti teks. Ar Jums tai tinka? Galbūt geriau yra mažesnis? Juk didesnis užrašas – tikrai nesuteikia kapavietei daugiau garbės.

3.     Jeigu granito plokštė Jums atrodo kiek per šaltas pasirinkimas – tokiu atveju kapavietes taip pat galima dengti ir akmenukais. Tačiau nepamirškite, kad net ir tokiu atveju ravėti žoles teks. Kur kas mažiau, tačiau jos dažniausiai lenda ir pro plėvelę, ir pro akmenukus.

4.     Daugeliui žmonių patinka greta kapavietės taip pat suformuoti suoliukus, kurie bus skirti ramiam pasisėdėjimui.  Ar reikia, ar ne – Jūsų poreikiai. Tačiau nepamirškite, kad gražiausiai atrodo, kai tokie suoliukai yra derinami prie paminklo bei granito plokštės, jeigu tokios yra.

5.     Galiausiai, komponuojant vietas žvakidėms taip pat nepamirškite įvertinti – ar jose degančios žvakės bus tinkamai apsaugotos nuo vėjo.

Kadangi šiuo metu yra daug įmonių, kurios teikia kapavietės organizavimo darbus – visada geriausia yra tartis su specialistais, kurie nuo A iki Ž iškart gali sukomponuoti tokią erdvę, kurioje bus jauku, šilta ir gera.