Kapo dengimas granito plokštėmis – populiariausi pasirinkimo variantai

Palaidojus artimąjį sunku ne tik emociškai, bet ir nelengva apsispręsti kokią ilgaamžę, modernią ir minimalios priežiūros reikalaujančią dangą velionio kapui pasirinkti. Kapo dengimas granito plokštėmis – pats geriausias variantas, nes granitas yra tvirtas, jo plokščių spalva bėgant laikui nekinta bei šioms plokštėms reikia nedaug priežiūros – tik su drėgna šluoste nuvalyti jų paviršių. Be to, granitas nebijo karščio, šalčio, todėl tinka įvairioms oro sąlygoms. Kapo dengimas minėto akmens plokštėmis turi kelis pasirinkimo variantus. Šiame straipsnyje įvardinsime populiariausius kapo dengimo granito plokštėmis variantus. Atskleisime pagal kokius kriterijus reikia pasirinkti  tinkamiausią granito plokštę mirusio artimojo kapui ir juos trumpai aptarsime. Taip pat pasakysime kiek kainuoja uždengti kapą plokšte.

Kapo dengimas granito plokštėmis – populiariausi pasirinkimo variantai

  • Pilnas kapavietės dengimas granito plokštėmis;
  • Pilnas kapavietės dengimas granito plokštėmis su išpjova gėlėms;
  • Pilnas vienviečio kapo dengimas;
  • Dalinis dengimas granito plokštėmis su dekoratyvine skalda.

Šiuos populiariausius ir daugelį kitų kapo dengimo granito plokštėmis variantų galite pasirinkti pas mus, MB „Monumentas“. Apsilankykite tinklalapyje monumentas.lt, apžiūrėkite mūsų darbų galeriją ir susisiekite nurodytais kontaktais.

Pagal kokius kriterijus reikia pasirinkti  tinkamiausią granito plokštę mirusio artimojo kapui?

  • Ar šalia yra medžių, ar kapavietė yra atvirame lauke? Lygų paviršių lengviau nuvalyti, nei grublėtą, todėl miške esančioms kapavietėms patariama rinktis poliruotą lygų granitą, kitais atvejais galima rinktis ir degintą, šiurkštaus paviršiaus akmenį.
  • Įprastai kapams pasirenkamos tamsesnės, solidesnės, natūralios spalvos – juoda, pilka, ruda, mėlyna, žalia, raudona. Kapavietė gali būti uždengta vienspalviu ar margu akmeniu. Plokščių spalvą reikia derinti ir prie kitų kapavietės puošybos elementų: paminklo, vazų ar augalų.
  • Forma, dizainas. Granito plokštės gali būti stačiakampės, uždengiančios visą kapą. Originalesnis sprendimas – dengti tik kapo dalį, iš granito formuoti asimetriškas, nelygių ar banguotų formų plokštes.

Kiek kainuoja uždengti kapą plokšte?

Kapų dengimo akmens plokštėmis kaina gali būti labai įvairi, ji priklauso nuo pasirinkto granito, apdirbimo ir dizaino sudėtingumo. Kiekvieno kapo uždengimo plokšte kaina yra individuali ir specialistų apskaičiuojama asmeniškai. Ir nors kapo dengimo plokštėmis kaina yra kiek aukštesnė nei kitų įprastų kapavietės dekoravimo būdų, tačiau tai ilgalaikė investicija –  nereikalingos jokios korekcijos, o jei atsiranda trūkumų, juos galima labai lengvai sutvarkyti. Juolab, kad plokštės kapams kaina sutaupo ir kitas kapavietės priežiūros išlaidas, tokias kaip skaldos keitimas ar sezoninis gėlių persodinimas.

Apibendrinant, galima teigti, jog kapo dengimas granito plokštėmis turi daug pasirinkimo variantų – populiariausius išvardinome. Apsilankykite – monumentas.lt ir susisiekite su mumis. Pažadame, patarsime  ir padengsime gražiausiu, Jūsų pasirinktu, variantu velionio amžinojo poilsio vietą.