Kalėdų scenarijus vienišiams arba jokios vienatvės per šventes

Vienišus  (o gal tik širdyje taip besijaučiančius) žmones apšvietimo stulpus bei parduotuvių vitrinas jau pradėjusios puošti kalėdinės dekoracijos įspėja, jog artėja metų laikas, kurį norėtųsi išplėšti ir iš kalendoriaus, ir iš savo gyvenimo (gražiausios metų šventės mat kaip kam!). Šventinis laikotarpis ilgas, tad, nori nenori, būsi priverstas įsivelti į šį reikalą. Psichologai pataria, užuot buvus pasyviu stebėtoju, bandyti aktyviai įsilieti į šventinį šurmulį, nepaisant to, jog noru ir nedegi. Galbūt šventės nebeatrodys tokios tragiškos bei paaiškės, kad ir tas vienišumas nėra tokia neatsiejama gyvenimo dalis kaip anksčiau atrodė.

Pateikiame kelių užduočių sąrašą, iš kurių išsirinkus tinkamiausią variantą, šventinis scenarijus gali nušviesti kur kas ryškesnėmis spalvomis.

  1. Perlipkite per savo kompleksus bei pamirškite kuklumą – pasisiūlykite šventės dieną apsilankyti pas draugus ar giminaičius. Aišku, ne įkyriai ir tik ten, kur iš tikrųjų norėtumėte būti bei jaustumėtės laukiamas. Apie šią galimybę praneškite iš anksto, o ne paskutinę minutę. Tikėtina, jog, pajutęs nuoširdų džiaugsmą pasiūlymu, nustebsite – šiam pasaulyje nesate toks vienišas!
  2. Pabūkite iniciatoriumi ir atverkite savo namų duris artimoms vienišoms sieloms. Galbūt žinote, jog ir kolega, pasibaigus darbo valandoms, lieka vienas, o kaimynystėje gyvena keletas žmonių, taip pat neturinčių grandiozinių planų šventėms. Pasiūlykite šiems surengti šventinę vakarienę jūsų namuose, visiems kartu nueiti į mieste vykstantį renginį ar pasivaikščioti. Atliksite dvigubą misiją: ne tik padarysite gerą darbą, apie kurio būtinybę šventiniu laikotarpiu taip aktyviai kalbama, bet ir, galbūt, pažadinsite tą kalėdinę dvasią, tūnojusią kažkur giliai širdies kertelėje.
  3. Jei šventiniame susibūrime atsidūrėte ir be savo iniciatyvos, pasistenkite šią galimybę išnaudoti maksimaliai. Pamiršę kasdienius rūpesčius, pasinerkite į tos akimirkos džiaugsmą: mėgaukitės šventinėmis dekoracijomis, skanaukite patiekalus, kvėpuokite eglišakių aromatu bei, svarbiausia, bendraukite. Toks elgesys, kad ir kaip nenatūraliai iš pradžių gali atrodyti, suteiks tiesiog elementarų džiaugsmą. O kitais metais, tikėtina, kvietimų praleisti kartu šventes netruks: juk pasirodėte toks fainas!
  4. Vienišumo jausmas kamuoti gali ir turinčius šeimą bei gausų bičiulių būrį. Interesų išsiskyrimas, per „kelią perbėgusi juoda katė“ ar tiesiog vidinė sumaištis lemia, jog santykiai su greta esančiais žmonės subyra ir apie jokias šventes net pagalvoti nesinori. Visgi reikėtų peržengti per savo principus bei, šventėms artėjant (ar jų metu), dėti visas pastangas, jog tarpusavio santykiai būtų „reanimuoti“. Tada šventės scenarijus susidėlios pats: nereikės nei „medžioti“ kitų vienišų sielų, nei kažkam siūlyti savo, kaip šventės dalyvio, kandidatūros.

Gyvenimas – laikinas, tad, tai supratus, derėtų stengtis išnaudoti kiekvieną akimirką. Kalėdos – ne vien erzinančios kalėdinės dekoracijos ar iki skausmo įkyrėjusios dainos, tai – buvimo ir nuoširdaus bendravimo su artimaisiais metais. Vienišų Kalėdų scenarijus, dėl atitinkamai susiklosčiusių aplinkybių, galimas vieną kartą, tačiau kitais atvejais reikia stengtis įsilieti į švenčiančiųjų būrį ar pačiam šį suvienyti.