Kalėdinės dovanos ir lengvesnės jų paieškos

Visi žinome, kad Kalėdos yra nuostabiausias metų laikas, tačiau kartais jos gali būti ir didžiausią stresą keliantis metų laikas. Ir tikrai žinote, apie ką kalbame – tai kalėdinės dovanos ir jų paieškos! Todėl skubame su jumis pasidalinti keliomis naudingomis įžvalgomis, kurios palengvins kalėdinių dovanų paieškas.

1. Paverskite dovaną tikru ĮVYKIU! Kūrybiškai įpakuokite dovaną! Užuot tiesiog įteikę dovaną įprastame pakavimo popieriuje, galvokite apie dovanojimo patirtį kaip apie įvykį, kuriuo dovanos gavėjas galėtų mėgautis. Taip pat galite paslėpti dovaną ir sugalvoti, kaip dovanos gavėjas savo dovanos turėtų ieškoti. Be to, užuot rinkęsi tradicinius sprendimus, galite išbandyti ir ką nors nauja. Pavyzdžiui, tai galėtų būti valgomos puokštės. Dabar lengvai galima atrasti riešutų ir džiovintų vaisių puokštes, saldžias puokštes ar netgi jūros gėrybių puokštes!

2. Dovanokite patirtį. Priverskite dovanos gavėjus juoktis. Turite nepamiršti, kad dovanos Kalėdoms turi teikti džiaugsmą ir daug nepamirštamų akimirkų. Tai reiškia, kad jei jūs pasistengsite dovaną paversti ir skambiu juoku, tai dovanos gavėją labai nuoširdžiai pradžiugins ir nustebins. Be to, tokią dovaną jos gavėjas dar ilgai prisimins su didžiule šypsena.

3. Sudarykite sąrašą visų dalykų, kuriais žmogus domisi, ir dalykų, kurie apibūdina, kas jis yra. Toks sąrašas neabejotinai bus labai ilgas, todėl pasistenkite skirti pakankamai laiko, kad surašytumėte kuo daugiau dalykų. Dabar sugalvokite ką nors, kas tiktų prie kiekvieno sąraše esančio mažo ar didelio dalyko. Neprivalote dovanoti visų šių dovanų, bet jums kils šaunių idėjų, kurių kitaip nebūtumėte turėję, o kai kelias iš jų sujungsite, dovanos gavėjas įvertins, koks asmeniškas ir rūpestingas buvote.

4. Žvilgsnis į praeitį. Galbūt kas nors iš jūsų sąrašo neseniai baigė universitetą, ir jūs galėtumėte įrėminti jo diplomą, kad jis būtų eksponuojamas ant sienos. O gal turite jums artimo žmogaus asmeninę nuotrauką iš tolimos praeities, kuri jam būtų labai sentimentali? Būsimos dovanos gavėjas visuomet buvo kompiuterinių žaidimų entuziastas? Jei taip, kodėl gi jam nepadovanojus senos konsolės, primenančios jam apie smagią vaikystę? Tinkamai parinkta dovana gali nukelti į praeitį ir gerokai praskaidrinti nuotaiką.

5. Paklauskite savęs, ko tam žmogui reikia. Taip, akivaizdu, ką dabar pagalvojote. Tačiau jam tikrai kažko reikia. Svarbiausia mąstyti plačiau. Ko reikia itin užimtam sėkmingam verslininkui? Tikriausiai laiko. Yra daugybė produktų, padedančių žmonėms efektyviau tvarkyti savo gyvenimą. Galite net paklausti kitų pažįstamų žmonių, kokie būtų jų patarimai. Turite seserį, studijuojančią mediciną? Sudarykite studentės medicininį „išgyvenimo“ rinkinį! Leiskite sau mąstyti mažiau tradiciškai ir daugiau fantazuokite.

6. Pašniukštinėkite. Jei visa kita nepavyksta, pašniukštinėkite. Dauguma žmonių įvairiose el. parduotuvėse, pvz., tokiose kaip „Amazon“, turi savo pageidaujamų prekių sąrašą, ir jie labai nustebs bei apsidžiaugs, jei kažkokiu būdu, net neprašydami, rasite kaip tik tą daiktą, kurio jie norėjo – ir apie kurį galbūt jau kurį laiką net patys buvo pamiršę. Taip pat užuominų galite paieškoti ir jų „Facebook“ ar kituose naudojamuose socialiniuose tinkluose.

7. Nepamirškite galimybės suasmeninti. Jei dovaną suasmeninsite, tuomet ji dovanos gavėjui reikš dar daugiau. Tuo tarpu, jei ją ne tik suasmeninsite, tačiau taip pat paversite tokia, lyg ji būtų asmeniškai nuo jūsų, suteiksite jai dar daugiau vertės. Todėl gerai pagalvokite, kaip tai galėtumėte padaryti, o tuomet kibkite į darbą.