Kaip rūpintis savo dantimis ir dantenomis?

Tinkamai burnos priežiūrai nereikia daug laiko ar brangių priemonių. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai valgyti kuo mažiau cukraus, kiekvieną rytą ir vakarą švelniai valyti dantis dantų šepetėliu ir dantų siūlu ir gerti kuo daugiau vandens, nes dantims, kaip ir visam kūnui, reikia vandens. Nerūkykite ir reguliariai lankykitės pas odontologą, kad patikrintumėte dantis. Tai padės tvirtą pagrindą gerai dantų ir dantenų priežiūrai.

Kas yra dantų ėduonis ir kuo jis susijęs su dantų priežiūra

Dantų ėduonis yra rimta problema tiek suaugusiems, tiek vaikams. Negydomas dantų ėduonis laikui bėgant padidės, sugadindamas kietą danties paviršių ir galiausiai pavirsdamas skylute. Cukrus ir angliavandeniai yra būtini dantų ėduoniui vystytis, tačiau jiems įtakos turi ir dantų atsparumas, bakterijų skaičius burnos ertmėje, seilių sudėtis ir suvartoto cukraus buvimo laikas burnos ertmėje. Jei teisingai ir kruopščiai rūpinsitės savo dantimis, padėsite išvengti dantų ėduonies atsiradimo.

  • Dantų ėduonis yra labiausiai paplitusi liga pasaulyje. Vaikams, paaugliams ir pagyvenusiems žmonėms ypač dažnai diagnozuojami dantų pažeidimai. Teigiama, kad kiekvienas, turintis dantis, taip pat turės dantų ėduonį.. Geriausias būdas išvengti ėduonies yra sveika mityba, dantų siūlas ir dantų valymas du kartus per dieną, reguliarus profesionalios burnos higienos atlikimas ir du kartus per metus apsilankymas pas odontologą.

Mylėkite save ir rūpinkitės savo šypsena, nes ji gražiausia mūsų puošmena. Z. Romanovo stomatologijos kabinetas laukia jūsų patikrai ir konsultacijoms, kad jūsų šypsena taptų vizitine kortele. Didžiausias mūsų darbo įvertinimas – plačios, nuoširdžios šypsenos ir daugiau nei 20 metų pas mus besilankantys pacientai, jų vaikai ir net anūkai. Džiaugiamės, kad mūsų klinika daugeliui yra ta vieta, į kurią jie noriai sugrįžta ir vėl. Kasdieniai iššūkiai darbe skatina judėti į priekį, todėl labai vertiname kiekvieną savo pacientą, įsiklausome į Jūsų norus, rūpesčius ir pastebėjimus. Šiltas bendravimas, profesionalumas ir nuoširdus rūpestis. Tai – apie mus. Labai didžiuojamės savo komandos nariais, kurie yra ne tik aukščiausios kategorijos gydytojai, turintys mokslinius laipsnius, dėstantys universitete, bet ir nuostabūs žmonės, apgaubiantys savo pacientus dėmesiu ir šiluma.

Dantų valymo patarimai

Lengviausias būdas pašalinti apnašas yra kasdien valytis dantis dantų šepetėliu ir pasta. Kiekvieną kartą du kartus per dieną bent dvi minutes. Tinkamai valant dantis galima ne tik pašalinti apnašas ant dantų paviršiaus, bet ir apsaugoti dantenas nuo kraujavimo ir kitokių nepageidaujamų ligų.

Norint išvengti dantų emalio pažeidimų, reikia naudoti minkštą dantų šepetėlį. Dantų šepetėlis turi būti nukreiptas į danties paviršių ir su dantenų linija suformuoti 45 laipsnių kampą.

Kiekvieną dantį kruopščiai valome judindami dantų šepetėlį pirmyn ir atgal bei sukdamiesi. Nepamirškime liežuvio! Tai taip pat reikia švelniai valyti tuo pačiu dantų šepetėliu arba specialiu liežuvio valikliu du kartus per dieną. Dantų šepetėliai turi būti keičiami kas 3 mėnesius, kad būtų išvengta infekcijos ar kitų ligų.

Tarpdančių valymo svarba

Kasdien naudojant dantų siūlą, bus lengviau pašalinti apnašas ir maisto likučius iš vietų, kurių dantų šepetėlis nepasiekia. Plotas po dantenomis arba siaura tarpdančių erdvė yra gera vieta kauptis apnašoms ir formuotis dantų akmenims. Nenaudojamas dantų siūlas ir vėlesni akmenys taip pat gali būti dantų ėduonies priežastis.

Prižiūrėkite savo dantis ir jie tikrai bus gražiausias jūsų papuošalas.