Kaip reikia šiltinti namo fasadą?

Geras, efektyvus pastato apšiltinimas yra nepaprastai svarbus. Kiekvienas namų šeimininkas supranta, kad tinkamai apšiltinus būstą šildymas bus kur kas efektyvesnis, o jo kainos – gerokai mažesnės. Kruopščiai atlikus šiltinimo darbus ir atidžiai pasirinkus pačias patogiausias ir efektyviausias šiltinimo medžiagas jus ne tik pagerinsite būsto energinį efektyvumą, bet ir suteiksite jam reikiamos apsaugos nuo žalingos aplinkos. Būsto tvirtumas ir ilgaamžiškumas turi tapti pagrindiniais namų šeimininkų prioritetais.

Tinkamas fasado apšiltinimas yra reikalingas kiekvienam būstui. Daugybė nepatyrusių namų šeimininkų supranta, kad tinkamas sienų apšiltinimas yra labai svarbus, tačiau ne visada suvokia tinkamo fasado apšiltinimo svarbą. Štai keletas patarimų, kurie padės jums sklandžiai atlikti šiuos šiltinimo darbus.

Gerai apšiltintas fasadas iš karto sumažina būsto šildymo kainas. Sumažintas šilumos laidumas bei daug geresnis šiluminis efektyvumas sukurs daug šiltesnę ir jaukesnę namų aplinką. Pritaikius tinkamą termoizoliacinį sluoksnį šiluma laikysis namuose kur kas ilgiau, bet norint apsaugoti namą nuo aplinkos žalos ir užtikrinti maksimalų šiltinimo efektyvumą, parūpinkite būstui naują sienų apdailą. Neigiami išorės veiksniai labai kenkia pastato būklei, bet naujutėlaitė sienos apdaila apsaugos šiltinimo medžiagą bei sienas. Seni pastatai ypač kenčia nuo drėgmės bei vėjo, todėl kuo greičiau pasirūpinkite tinkama apsauga, nes laikui bėgant šie veiksniai padarys nepataisomą žalą. Tinkamai vėdinamas bei gerai apšiltintas fasadas suteikia būstui reikiamo tvirtumo. Šie darbai ne tik apsaugos pastatą, bet ir prikels jį naujam gyvenimui. Fasado izoliavimas pataiso ir sutvarko visus trūkumus ir būstas tampa kur kas tvirtesnis. Naujos statybos namai dažnai griūva, fasadas skilinėja dėl blogo apšiltinimo bei apsaugos trūkumo.

Tinkamai apšiltinus išorines būsto sienas iš karto pastebėsite, kad jūsų namuose kur kas šilčiau ir maloniau. Pagerėjus šiluminiam efektyvumui pasiekiama stabili šiluma, tačiau už kur kas mažesnę kainą. Gerai apšiltintas fasadas labai paveikia būsto energinį taupumą. Gerai parinkus šiltinimo medžiagą ir kuo atidžiau atlikus šiltinimo darbus, šildymo kainos gali sumažėti net dvigubai!

Norint gerai apšiltinti namo fasadą naudokite Rockwool mineralinę akmens vatą. Ši medžiaga puikiai tinka išorinių sienų šiltinimui. Atsižvelgus į kainos ir kokybės santykį, ši medžiaga – tai nebrangus, tačiau labai efektyvus pasirinkimas. Apsilankę Rockwool interneto svetainėje rasite kur kas daugiau informacijos apie šią medžiagą, jos kainą bei šiltinimo darbų eigą.

Yra du fasado šiltinimo tipai – vėdinamas ir nevėdinamas. Vėdinamas fasado šiltinimas palieka pakankamai vietos orui tarp izoliacijos ir apdailos. Šis šiltinimo būdas leidžia į sieną patekusiai drėgmei kur kas greičiau išdžiūti. Vėdinamas fasado šiltinimas neleidžia formuotis pelėsiui ir kenkti pastato konstrukcijoms. Jei norite tinkamai apšiltinti fasadą ir užtikrinti būsto ilgaamžiškumą, būtinai pasirinkite vėdinamą fasado apšiltinimą.