Kaip pigiai susitvarkyti namų aplinką?

lauko gelesSvajojate apie gražią namų aplinką, tačiau manote, kad Jūsų investicijos yra per mažos, jog galėtumėte įgyvendinti savo norus? Kokia alternatyva? Gyventi nesutvarkytoje aplinkoje: neprižiūrėti sodo, dažo ir kiemo… Tikrai ne. Sutvarkyti savo aplinką galima labai pigiai. Paprasčiausiai reikia žinoti kelias smulkmenas: kokios daugiametės lauko gėlės yra pačios geriausios, kokia danga tinka kieme ir kaip neinvestuojant daug laiko išlaikyti tvarkingą sodą. Smulkmenos, tačiau tokios efektingos, kad leis pigiai džiaugtis nuosavu rojaus kampeliu.

Trinkelių klojimas – graži aplinka

Trinkelių klojimas užtikrina, kad ne tik bus labai patogu kieme vaikščioti, tačiau tuo pačiu aplinka atrodys tvarkinga ir labai graži. Egzistuoja labai platus trinkelių pasirinkimas, tad kiekvienas žmogus gali susikurti tokį stilių, koks jam labiausiai tinka. Tiesa, jeigu pats nesate kompetentingas atlikti darbus – pasisamdykite profesionalą. Tuomet būsite tikras, kad darbas bus atliktas kokybiškai.

Trinkelėmis galima grįsti ne tik kiemus, tačiau ir sodą. Žinoma, ne visą, kitu atveju aplinka atrodys labai niūri. Visgi, patogu sukurti takelius, kurie leis žmonėms vaikščioti po sodą nemindant žolės, kuria daugelis labai rūpinasi.

 1. Galima jomis grįsti neįprastus raštus ir formas. Taip sukuriamas optinis vaizdas, tam tikra iliuzija.
 2. Šiuolaikinės trinkelės gali priminti natūralų akmenį, medžio drožles ir panašiai.
 3. Jos nėra brangios ir jomis grįsti kiemą ar takelius yra labai paprasta. Grindimas nereikalauja labai daug laiko ar pastangų.
 4. Trinkelės trukdo augti piktžolėms. Žinoma, priežiūros reikės, tačiau ji nebus labai intensyvi.

Trinkelės prieš akmenis

Jeigu svarstote ar geriau takelius ir kiemą grįsti trinkelėmis ar minimaliais akmenukais, tokiu atveju siūlome atsižvelgti į žemiau mūsų pastebėtus aspektus:

 • Takelius iš smulkios skaldos, akmenukų yra kur kas sunkiau prižiūrėti. Kur kas paprasčiau užželia žolė bei piktžolės.
 • Akmenukai gal atrodo ir gražiai, tačiau jais labai nepatogu vaikščioti. Štai trinkelių klojimas užtikrina, kad galėsite drąsiai vaikščioti net basomis kojomis.
 • Akmenukus stiprios liūtys gali paprasčiausiai išplauti. Bent jau kontūrai tikrai bus sugadinti. Trinkelės yra ilgaamžis pasirinkimas.

Žinoma, kiekvienas žmogus gali pabrėžti jam pačius aktualiausius pliusus ir minusus, tačiau jeigu išskirtume ilgaamžiškumą, pigumą ir estetiką – trinkelių klojimas yra pats geriausias pasirinkimas.

Kokios gėlės reikalauja mažai priežiūros?

Tiesa, greta kokybiškos žemės dangos reikia pagalvoti, kaip apželdini sodą arba bent jau kiemą, kad nereiktų skirti labai daug investicijų, tačiau augalai atrodytų gražiai. Daugiametės lauko gėlės yra pats geriausias pasirinkimas, kurį mes jums rekomenduojame. Tokios dažniausiai atrodo gražiai, nėra lepios, juolab, tikrai nebrangios. Viena investicija galėsite džiaugtis ilgus metus. Tiesa, nepamirškite vienos auksinės taisyklės – augalai nuo Jūsų taip pat gali norėti pailsėti. Tai reiškia, kad nepermaitinkite jų įvairiais skysčiais. Kartais geriausia jas paprasčiausiai palikti ramybėje.

Populiariausios ir labiausiai rekomenduojamos daugiametės lauko gėlės:

 1. Laibenis
 2. Adonis
 3. Anafalis
 4. Katpėdė
 5. Snaputis
 6. Triada
 7. Mudrė
 8. Gvazdikas
 9. Auskarėliai
 10. Ir kitos.

Visada naudinga pasikonsultuoti su profesionalu, kuris atsižvelgdamas į poreikius gali pasiūlyti tokias gėles, kurios jums tinka labiausiai.