Kaip pasirūpinti ortopediniu čiužiniu, kad jis ilgai tarnautų?

Žmogus dažniausiai praleidžia 3000 valandų gulėdamas ant savo čiužinio, todėl verta gerai pasirūpinti tuo, kas paprastai yra brangus pirkinys. Tinkama čiužinio priežiūra – jo valymas ir vėdinimas – gali padėti džiaugtis kiekvienu nauju rytu. Teisingai parinktas, gerai prižiūrimas čiužinys yra nepaprastai svarbus jūsų sveikatai – jis užtikrina, kad jūsų stuburas būtų tinkamai suderintas, jūsų kūnas būtų gerai palaikomas, o miegas palaimingas ir nenutrūkstamas skausmų. Vis dėlto daugelis žmonių sugadina savo čiužinį, dėl to reikia juo rūpintis.

Kodėl reikia atkreipti dėmesį į ortopedinius čiužinius?

Lietuviški čiužiniai, gaminami kvalifikuotų ekspertų, nenuvilia nė vieno vartotojo, nes gali būti parenkami pagal kiekvieno individualius poreikius. Ortopedinius čiužinius galite įsigyti relaxciuziniai.lt. Džiaugiamės, kad vis daugiau vartotojų renkasi vietinę produkciją ir įsitikina, kad lietuviški gaminiai niekuo nenusileidžia tarptautinių gamintojų produktams!

Ortopediniai čiužiniai yra šiek tiek kietesni už standartinius. Jų dizainas pritaikytas idealiai kūno, ypač nugaros ir sąnarių, atramai. Tvirtas ortopedinio čiužinio paviršius reiškia, kad Jūs kiekvieną naktį turėsite itin komfortišką kaklo, nugaros prilaikymą, todėl miegas bus tiesiog idealus. Tai sumažins blaškymosi ir net pabudimo tikimybę, kuri didesnė naudojant nepatogų, kūno tinkamai neprilaikantį čiužinį.

Ortopedinis čiužinys ypač tolygiai paskirsto gulinčiojo kūno svorį. Tai reiškia, kad nesusidarys spaudimo taškų, ypač kaklo, nugaros, klubų srityje.

Ko negalima daryti su ortopediniu čiužiniu?

Yra daugybė mitų, kuriais negalima vadovautis, jei norisi, kad daiktas ilgai tarnautų. Reikia nepamiršti, jog geriausia yra atsižvelgti į profesionalų nuomonę, nes jie geriausiai žino, kaip rūpintis atitinkamais daiktais.

  • Praėjo tie laikai, kai reikia reguliariai vartyti čiužinį, nes maždaug pastaruosius dešimt metų čiužiniuose nebėra dvipusių spyruoklių. Padarykite tai įpročiu bent kas antrą mėnesį pasukti čiužinį iš viršaus į apačią ir jūs atidėsite neišvengiamą slėnių ir kablių atsiradimą dėl kūno svorio.
  • Nepamirškite, jog savo čiužiniu privalote pasirūpinti pats. Jei neuždengiate čiužinio apsaugine plėvele, paliekate jį neapsaugotą nuo mirtingųjų priešų: drėgmės, odos dribsnių, dulkių ir kūno aliejų. Vis dėlto tai yra vienas iš labiausiai paplitusių būdų, kaip žmonės sugadina savo čiužinius. Jei vengiate čiužinio padėklo, nes prisimenate karštus, traškančius, plastikinius dangtelius iš praėjusių dešimtmečių, jums bus malonu sužinoti, kad šiandienos numeriai yra kur kas patogesni ir kvėpuojantys, o daugelis jų yra storu paminkštinimu dėl papildomo komforto ir yra dulkės – erkėms atsparios. Nuplaukite čiužinio pagalvėlę bent du ar tris kartus per metus, kad ji išliktų gaivi.
  • Kad ir koks čiužinys atrodytų tvirtas, jis skirtas poilsiui. Nesvarbu, ar jūsų vaikai lovą naudoja kaip batutą, ar jūs kaltas, kad stovite ant savo čiužinio, kad pasiektumėte lentyną ar pakabintumėte paveikslėlį, per daug apkraunama jūsų lovos pakaba. O jei turite lovą su platforma, stovėti ar šokinėti ant čiužinio yra dar didesnis „ne“; medinės atramos gali sulūžti, čiužinį nusiųsdamos ant grindų.

Kaip dažnai reikia valyti čiužinius?

Čiužinius reikia periodiškai valyti, kaip ir visą jūsų kambarį. Bent du kartus per metus, bet geriau vieną kartą per sezoną, nusivilkite lovą nuo visų dangų, tada čiužinio viršų ir šonus kruopščiai išsiurbkite savo vakuuminiu apmušimo įrankiu. Ypatingą dėmesį atkreipkite į čiužinio siūles, kuriose dulkių erkutės ypač mėgsta slėptis. Jei norite, prieš siurbdami užberkite truputį kepimo sodos ant lovos, kad pašalintumėte kvapus.