Kaip pasiruošti plytelių klijavimui?

kaip pasiruosti

Plytelių klijavimas reikalauja žinių, tačiau šiuo metu labai daug informacijos galima rasti internete. Tai bene labiausiai ir paskatino žmones patiems bandyti klijuoti plyteles, o ne kreiptis į specialistus. Ir jokio skirtumo, ar reikia klijuoti lauko plyteles, ar vidaus. Paprasčiausiai informacija atveria galimybes pačiam sėkmingai susitvarkyti su plytelių klijavimo darbais ir tuo pačiu darbus atlikti ne tik greitai, tačiau ir kokybiškai.

Plytelių klijavimas pradedamas nuo pasiruošimo. Siūlome įvertinti tai, kad pasiruošimas yra bene pats svarbiausias etapas, kuris garantuoja, jog tolimesni darbai bus sėkmingi ir tvarkingi. Siūlome tai nepamiršti ir atsižvelgti į žemiau mūsų pateikiamus patarimus.

Pasiruoškite plyteles

Pirmiausia labai svarbu pasiruošti plyteles ir jų nusipirkimas tikrai nėra vienintelis darbas, kurį reikia atlikti norint pagaliau savo sienoms suteikti daugiau gyvybės. Dažniausiai reikia atpjauti tam tikras plyteles, kadangi tai garantuoja, jog kiekvienas sienos kampelis bus dekoruotas gražiomis plytelėmis. Tiesa, ne visada pavyksta tiksliai apsiskaičiuoti, kiek reikia pjauti, kad vėliau plytelė galėtų užimti tam tikrą vietą. Taigi, siūlome pasiruošti ir vietą, kurioje bus pjaustomos plytelės. Vėliau ten paprasčiausiai galėsite atsipjauti Jums reikalinga plytelės gabaliuką, kuris vėliau bus įkomponuojamas į tam tikrą vietą.

Pasiruoškite sieną

Jokios skirtumo, ar plytelės bus klijuojamos ant vidinės sienos, ar išorinės – vis tiek reikalingas pagrindo pasiruošimas. Pirmiausia – siena turi būti visiškai sausa. Tai labai aktualu tokiu atveju, kai plytelių klijavimas reikalingas norint dekoruoti išorinę pastato sieną. Taigi, šiuo atveju ieškant tinkamiausio laiko nepamirškite, kad reikia įvertinti ir aplinkos pokyčius bei dirgiklius. Jeigu jie bus minimalūs – pavyks sėkmingai džiaugtis puikiai išklijuotomis plytelėmis bei nuostabiu rezultatu. Tuomet siena atrodys skoningai ir tuo pačiu gražiai.

Taigi, ne tik nuvalykite drėgmę nuo paviršiaus, tačiau taip pat ir nušveiskite sieną. Kuo ji bus lygesnė – tuo plytelės geriau lips ir tuo pačiu sėkmingai atliks savo funkciją.

Pasiruoškite atliekų laikymo vietą

Plytelių klijavimas, kaip ir visi kiti statybų darbai, dažniausiai po savęs palieka labai daug nešvarumų ir atliekų, kurios nesutvarkytos kelias grėsmę žmonių sveikatai. Juk užlipus ant plytelės skeveldros galima labai susižeisti koją. Štai todėl dar prieš pradedant darbus iškart rekomenduojama pasiruošti vietą, kurioje bus laikomos atliekamos. Tam puikiai tiks dėžės, kurios vėliau galės būti paprasčiausiai išvežamos į atitinkamas vietas. Siūlome tai įvertinti ir pasirūpinti atliekomis, kad jos nebūtų Jums žalingos.

Reikalingos priemonės

Galiausiai, labai svarbu tinkamai savimi pasirūpinti, kadangi plytelių klijavimas gali būti Jums kenksmingas. Siūlome įvertinti ir tai, pavyzdžiui, pjaunant plyteles dulkės gali patekti į Jūsų kvėpavimo takus, tad labai svarbu pasirūpinti apsauga. Tuo pačiu ir išvengti klijų kvapo, kuris taip pat gali būti Jums žalingas. Bet kuriuo atveju, bet kokia apsauga yra reikalinga ir būtina, kadangi tik taip galima užsitikrinti, kad plytelių klijavimas bus sėkmingas ir nesukels jokių problemų.

Plytelių klijavimas yra atsakingas darbas, kuris reikalauja nemažai laiko. Visgi, galutinis rezultatas pranoks Jūsų lūkesčius vien todėl, kad paprasčiausiai visus darbus atliksite pats. Tuomet ir rezultatas bus kur kas priimtinesnis, o ir tokiuose namuose gyventi bus kur kas maloniau. Juk svarbiausia – darbas iš širdies, tuomet ir sienos bus labai gražios.

Plytelių klijavimas leis susikurti tokius namus, kuriuose paprasčiausiai bus malonu būti. Leiskite sau tai patirti. Daugiau informacijos: http://www.knauf.lt/kaip-atlikti-darbus/plyteliu-klijavimas/