Kaip pasirinkti tinkamą medžiagą būsto šiltinimui

Mineraline akmens vata

Laikui bėgant, keliami energinio naudingumo reikalavimai vis didėja. Kiekvienas namų šeimininkas nori pasirūpinti kuo geresniu namų apšiltinimu, bet ne visada žiūri į šiuos darbus pakankamai rimtai. Kiekvienos termoizoliacinės medžiagos montavimas yra skirtingas, todėl pasirinkti tinkamą yra be galo svarbu. Tačiau kai medžiagų pasirinkimas yra toks didelis, tinkamos apšiltinimo medžiagos ieškojimas gali būti be galo sunkus procesas. Kuo toliau, tuo medžiagų pasirinkimas tampa didesnis, o gamintojai žada vis geresnes šilumines savybes bei mažesnes šildymo kainas. Tačiau ką reikia žinoti, kad nesuklysti ir tinkamai pasirinkti medžiagą būsto šiltinimui?

Prieš pasirenkant šiltinimo medžiagą savo būstui turite suprasti, kad egzistuoja labai daug parametrų, įtakojančių šiltinimo medžiagos pliusus bei minusus, kainą bei montavimo galimybes. Prieš pradedant ieškoti šiltinimo medžiagos, pažvelkite į svarbiausius kriterijus – aplinka, pastoto paskirtis, konstrukcija bei klimatas. Atsižvelgus į šiuos veiksnius pamatysite, kas jūsų būstui bus naudingiausia, kokios medžiagos bus netinkamos. Jei blogai pasirinksite šiltinimo medžiagą ar nekokybiškai atliksite apšiltinimo darbus, jums tai gali labai brangiai kainuoti, tad būkite atsargūs. Jei neatsižvelgsite į pastato būklę bei konstrukciją, galite labai suklysti, nes ne kiekviena medžiaga turi tokį patį šilumos laidumą. Kai šiltinsite savo namus, surinkite apie juos kuo daugiau informacijos, galinčios įtakoti medžiagos pasirinkimą bei darbų eigą.

Namą veikianti apkrova taip pat yra veiksnys, kuris kiekvieną pastatą paveikia skirtingai. Skirkite daugiausiai dėmesio perdangoms ir sienoms, kur didelė apkrova gali neigiamai paveikti šiltinimo medžiagą. Jei pasirinksite termoizoliacinę medžiagą neatsižvelgę į šį kriterijų, dėl per didelės apkrovos medžiaga gali deformuotis ir prarasti savo puikias šilumines savybes. Apkrova turi labai didelį poveikį šiltinant namus putplasčiu, todėl ši medžiaga ne visada tinkama šiam darbui.

Jei niekaip negalite nuspręsti, kokią medžiagą pasirinkti, išbandykite šiltinimą Rockwool mineraline akmens vata. Jei gerai paieškosite, galite rasti medžiagas su geresnėmis šiluminėmis savybėmis, tačiau jų įrengimo kaina bus tiesiog milžiniška. Pažvelgę į kainos ir kokybės santykį pamatysime, kad mineralinė akmens vata yra vienas efektyviausių ir patogiausių pasirinkimų. Apsilankę svetainėje Rockwool.lt pamatysite medžiagos kainas, apšiltinimo būdus bei kitus niuansus. Mineralinės akmens vatos universalumas leidžia ją naudoti bet kokiems šiltinimo darbams, todėl pasirinkę šią medžiagą tikrai nesuklysite.

Šiltinimas ekovata yra daug brangesnis sprendimas, tačiau ši ekologiška medžiaga puikiai apsaugo būstą nuo drėgmės ir net gaisro. Ekovatos atsparumas ugniai padeda apsaugoti turtą, nes kilus gaisrui ekologiška medžiaga tiesiog smilksta. Šis medžiagos pasirinkimas ne tik ženkliai pagerins namų šiluminį efektyvumą ir sumažins šildymo kainas, bet tuo pačiu ir apsaugos namus nuo neigiamo aplinkos poveikio bei pavojaus. Vienintelis minusas – didelė kaina ir brangūs įrengimo darbai.