Kaip pasirinkti tinkamą įmonę vartojimo paskolai gauti

Išaušo dar viena finansiškai sunki diena, ir jūs, apsvarstęs visus galimus variantus, nusprendėte pasiimti vartojimo paskolą.  Vartojimo paskola dažniausiai imama norint įsigyti brangų pirkinį arba kelionę, ir norint ją gauti nereikia įkeisti jokio turto. Prie vartojimo paskolų priskiriama ir išperkamoji nuoma (lizingas) arba pirkimas išsimokėtinai. Prieš teikiant paraišką pravartu pasidomėti kokios įmonės, teikiančios tokias paslaugas, labiausiai pateisintų jūsų lūkesčius, todėl patartina  pasirinkti kelias bendroves ir palyginti jų siūlomas sąlygas bei paslaugų kainas. Lrytas.lt rašo apie vieną iš paprastesnių būdų, kaip galite jas palyginti

Vartojimo paskolą Lietuvoje gali suteikti:

  • Komerciniai bankai
  • Kredito unijos
  • Vartojimo kredito davėjai (ne kredito įstaigos)
  • Tarpusavio skolinimo platformos

Taip pat galima kreiptis į vartojimo kredito tarpininkus, jie gali padėti pasiskolinti, palyginti skirtingų įstaigų pasiūlymus, pasirašyti sutartį ir pan.

Prieš pasirašant vartojimo paskolos sutartį būtina patikrinti ar kredito davėjas šita veikla verčiasi legaliai.

Reikalavimai skolininkui, kuris teikia paraišką vartojimo paskolai gauti

  • Vartojimo kredito davėjas turi įvertinti vartotojo mokumą – įvertinama vartotojo kredito istorija, jo šeimos narių pajamos, jų tvarumas ir turimi finansiniai įsipareigojimai.
  • Vartotojo ir jo šeimos finansiniai įsipareigojimai turi sudaryti ne daugiau nei kaip 40 procentų gaunamų pajamų.
  • Vartotojas turi pateikti tikslią ir teisingą informaciją apie pajamas, jų šaltinius ir finansinius įsipareigojimus, o kredito davėjas šią informaciją patikrina duomenų bazėse.

Vartojimo paskolos kaina

Vartojimo paskolos kainą sudaro:

  • Palūkanos
  • Sutarties sudarymo ir administravimo mokesčiai.`

Svarbiausi dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis paskolos bendrovę

Nors kai kurie vartojimo paskolos davėjai siūlo 0 procentų palūkanų, tai toli gražu nereiškia, kad grąžinsite būtent  tiek, kiek pasiskolinote. Gali tekti sumokėti sutarties sudarymo, administravimo mokesčius. Tad, rinkdamiesi paskolos bendrovę, visų pirmiausia  atkreipkite dėmesį, kokią bendrą vartojimo kredito kainą  arba bendrą kredito kainos metinė normą siūlo skolintojas.

Bendra vartojimo kredito kaina – pinigų suma, kurią sumokėsite skolintojui už visą paskolos sutarties laikotarpį (paskola, ir visi su paskola susiję mokesčiai).

Bendros kredito kainos metinė norma – bendra vartojimo kredito kaina, išreikšta metiniu procentų dydžiu. Šis dydis padeda palyginti skirtingus pasiūlymus, kai paskolos davėjai taiko skirtingą kainodarą, pavyzdžiui, mažesnę metinę palūkanų normą, bet didesnius sutarties administravimo mokesčius ir pan.

Bendra vartojimo kredito gavėjo mokama suma – tai bendros vartojimo kredito sumos ir bendros vartojimo kredito kainos suma, t. y. pinigai, kuriuos pasiskolinote ir turėsite grąžinti, ir visi mokesčiai, kuriuos sumokėsite paskolos davėjui už suteiktą vartojimo paskolą (palūkanos ir kiti mokesčiai).

Metinė palūkanų norma – palūkanų norma, išreikšta fiksuotu arba kintamu procentų dydžiu, kasmet taikomu išmokėtai vartojimo kredito daliai.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kokios sutartyje numatomos netesybos. Nesilaikant paskolos sutarties sąlygų, jos bus pridėtos prie bendros vartojimo kredito gavėjo mokamos sumos.

Savų poreikių ir finansinių gebėjimų įvertinimas

Visų pirma reiktų sau pačiam atsakyti, ar man reikia vartojimo paskolos? Kas geriau: taupyti ar skolintis?

Vartojimo paskola yra vienas brangiausiai kainuojančių finansinių  produktų. Turėsite grąžinti ne tik pasiskolintą sumą, bet ir sumokėti palūkanas (jos gali siekti net iki 75 procentų), padengti sutarties administravimo ir kitus mokesčius.

Skolintis verta, jei ketinate finansuoti tai, kas turi ilgalaikę vertę (pavyzdžiui, saviugdą, mokslus), arba įsigyti tikrai būtinas prekes (pavyzdžiui, automobilį, kurio būtinai reikia kelionei į darbą). O jei trokštamas pirkinys skirtas trumpalaikiam vartojimui (pavyzdžiui, kelionė, telefonas, nauja buitinė technika, nors senoji dar puikiai veikia), pirmiausia reikėtų įvertinti, per kiek laiko reikiamą sumą būtų galima susitaupyti.