Klasikinis kuro filtras – tai specialus kūginis elementas, laisvai praleidžiantis benziną į purkštukus. Jis sulaiko smėlio grūdelius, drėgmę, šiukšles ir kitas medžiagas, kurios gali pakenkti automobilio degalų įrangai.
Rinkoje yra du pagrindiniai filtrų tipai.
- Pirmieji yra filtrai, pritaikyti benzininiams varikliams ir dažniausiai dedami prie
pat degalų bako. Pagrindinė jų užduotis yra sulaikyti kietąsias daleles, įskaitant dulkes, nešvarumus ir šiukšles.
- Antrojo tipo filtrai skirti dyzeliniams varikliams, kurie neleidžia į kurą patekti
ne tik teršalams, bet ir vandeniui, todėl šiek tiek skiriasi jų konstrukcija ir montavimo vieta.
Daugelis vairuotojų nežino kuro filtro svarbos degalų sistemoje. Kuo ilgiau atidėliosite senos dalies keitimą nauja, tuo labiau įtakos jūsų automobilio veikimą. Todėl verta vadovautis transporto priemonės gamintojo rekomendacijomis, pasirūpinti tinkamo kuro filtro keitimo dažnumu.
Filtro pasirinkimas yra ne mažiau svarbus žingsnis nei savalaikis jo pakeitimas. Faktas yra tas, kad šiuolaikinės benzino ir dyzelino įpurškimo sistemos yra labai jautrios degalų grynumui. Net mažiausios pašalinės dalelės gali sukelti priešlaikinį nusidėvėjimą. Todėl geriau negailėti perkant kokybišką filtrą, nei vėliau išleisti pinigus brangiam remontui.
Jei nuspręsite patys pakeisti kuro filtrą, pirmiausia turite įsigyti tinkamą dalį. Rasti gerą filtrą automobilių dalių parduotuvėse nėra sunku. Renkantis kuro filtrą, rekomenduojama atkreipti dėmesį į:
- Filtravimo kokybė ir lygis – kuro filtrai turi išfiltruoti tiek mažas, tiek dideles
šiukšlių daleles. Jei filtravimo lygis nėra pakankamas, filtras greitai suges, o kartu suges ir transporto priemonės variklis;
- Atkreipkite dėmesį į sandariklį, taip pat į pačios dalies plotą. Sandariklis yra
labai svarbus, jis uždengia patį įėjimą į filtrą, todėl jo nebuvimas gali sukelti nepageidaujamų pasekmių.
Pirkdami kuro filtrą, turite informuoti pardavėją apie savo transporto priemonės markę ir metus, kurie leis pasirinkti tinkamą detalę.