Kaip parašyti sėkmingai parduodantį skelbimą?

Nesvarbu, ar planuojate parduoti namą, ar į aukcionų skelbimus dedate smulkias namų ūkio prekes, o gal parduodate rankų darbo papuošalus, svarbiausia pateikti informaciją taip, kad žmonės norėtų pirkti. Todėl dalinamės keliais praktiškais patarimais, kad žinotumėte, į ką atkreipti dėmesį kuriant įtraukiančius ir naudingus skelbimus.

Duokite peno akims

Žmonės įsimyli ir užsigeidžia naujų daiktų akimis. Jei „akis užkliuvo“, tikimybė, jog žmogus įsigis parduodamą daiktą yra didelė. Tačiau šiais laikais, kai internete tokia gausa informacijos ir vaizdinio triukšmo, sunku priversti žmogaus akis sustoti ir ką nors įvertinti. Štai todėl labai svarbu itin kokybiškos, stilingos produkto nuotraukos. Fotografijos turi „parduoti“ ne tik patį daiktą, bet ir tą jausmą, kurį naujas pirkinys suteiks.

Jei turite galimybę ir tai tinka jūsų produktui, padarykite 3D maketą, video pristatymą ar judantį paveiksliuką (gif). Tai suteiks pirkėjui daugiau galimybių pažinti bei įvertinti produktą.

Aprašykite išsamiai

Ar prisimenate tą automobilio skelbimą su ožka bagažinėje? Arba namo su vaiduokliu? Kiekvienais metais bent keli skelbimai tampa virusiniais (viral) ir jais visi dalinasi, juos skaito po kelis kart ir preke domisi visi, net tie kuriems užtikrintai tos prekės nereikia. Tikriausiai supratote, kur link lenkiame. Jei turite galimybę parašyti bent puse tiek įdomų ir įtraukiantį skelbimą, tuomet jums tikrai pasiseks.

Kurkite patikimą įvaizdį

Šiandieniniai vartotojai yra labiau išsilavinę ir skeptiškesni, nei kada nors anksčiau. Jei jūsų skelbimas skamba taip, lyg pasiūlytumėte kažką per gero, kad būtų tiesa, dauguma žmonių praleis jūsų skelbimą. Be to, jei pateiksite nepagrįstus teiginius (pavyzdžiui, apie sveikatą), kurie nėra pagrįsti moksliniais įrodymais, galite patekti problemišką situaciją iš įstatymų pusės. Norėdami laimėti klientų prielankumą ir išvengti bėdų, būkite tikslūs ir nepersistenkite.

Pasitikrinkite prieš skelbdami

Į skelbimą būtinai įtraukite telefono numerį ar kitą kontaktinę informaciją, kad potencialus pirkėjas galėtų susisiekti dėl iškilusių klausimų.

Prieš skelbiant paprašykite, kad kas nors kitas, ne jūs pats, patikrintų galutinę skelbimo versiją dėl stiliaus ir rašybos klaidų. Kiti žmonės lengviau pastebi paliktas klaidas nei pats rašęs žmogus. O geriau jas ištaiso draugai, nei potencialūs klientai jas pastebi, pasibaisi ir neperka prekės.

Apibendrinkime

Skelbimai, aukcionai ir kiti pardavimo portalai pritraukia daug pirkėjų, tačiau svarbu išsiskirti minioje ir priversti potencialius pirkėjus jus pastebėti. Tai galima padaryti pateikus kokybišką vaizdo medžiagą. Taip pat reikėtų skirti dėmesio ir paties skelbimo parašymui, kad jis sudomintų pirkėją, suteiktų reikiamos informacijos ar net taptų virusinis. Ir, pabaigai, svarbu pateikti teisingą kontaktinę informaciją bei apskritai pasitikrinti ar skelbime nepalikote klaidų.

Patarimais dalinosi Manoaukcionas.lt