Kaip medienos granulių gamintojai užtikrina aukščiausią šio produkto kokybę?

Kaip ir daugelis kitų biokuro produktų, medienos granulės taip pat gali būti vertinamos pagal jų kokybę. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog medienos granulės tėra paprastas medienos gaminys, kurio efektyvumui kokybė jokios įtakos negali turėti. Deja, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Medienos granulių kokybė dažnai yra nuvertinama, nežinant tikrosios jos reikšmės tiek šildymo sistemos efektyvumui, tiek ir jos ilgaamžiškumui. Svarbu pabrėžti ir tai, jog medžio granulių kaina taip pat visada priklauso ir nuo jų kokybės.

Kuo pasižymi kokybiškos medienos granulės?

Nors medienos granulių rinkoje šiuo metu galima įsigyti pačių įvairiausių šio biokuro produktų, tačiau labiausiai yra vertinamos būtent aukštus kokybės standartus atitinkančios medienos granulės. Tokios granulės visuomet yra gaminamos iš 100 proc. natūralios medienos bei savyje neturi daugiau jokių papildomų priemaišų. Kitas labai svarbus medienos granulių kokybės rodiklis – jų sausumas. Ne paslaptis, jog drėgna mediena dega sunkiai, o tai taip pat daro didelę įtaką ir jos degimo metu išsiskiriančios šilumos kiekiui. Trumpiau tariant, drėgna mediena suteikia kur kas mažesnį kiekį išsiskiriančios šilumos. Taigi, medienos granulių sausumas yra ypač svarbus kokybės kriterijus, į kurį taip pat verta atkreipti dėmesį.

Kokybiškos medžio granulės taip pat pasižymi ir mažu degimo proceso pabaigoje liekančių pelenų kiekiu. Kietojo kuro virtimas pelenais yra visiškai natūralus procesas. Rinkoje nerasime nė vieno kietojo kuro produkto, kuris sudegęs po savęs nepaliktų jokių pelenų. Ne išimtis ir medienos granulės. Žinoma, nors pelenų atsiradimas pasibaigus degimui ir yra akivaizdus bei natūralus reiškinys, tačiau skirtingos kokybės medienos granulės pasižymi skirtingu peleningumu. Mažesnis pelenų kiekis suteikia nemažai naudos, kuri pagrinde pasireiškia galimybe granulinį katilą valyti kiek rečiau.

Taip pat vienas iš svarbių veiksnių, lemiančių aukštą medienos granulių kokybę – stiprus susmulkintos medienos suspaudimas. Tik stipriai bei teisingai suspaustos medienos granulės gali pasižymėti tvirtumu bei granulės viduje esančių oro tarpų nebuvimu. Medžio granulės, kuriose yra oro tarpų, dega kur kas greičiau, todėl ir išsiskiriančios šilumos kiekis per tam tikrą laiko tarpą būna kiek mažesnis. Galima drąsiai teigti, jog oro tarpų savyje neturinčios medienos granulės degimo metu išskiria daug daugiau šilumos, kurią visa šildymo sistema tolygiai paskirsto po šildomas patalpas.

Kokia medienos rūšis yra tinkamiausia granulių gamybai?

Medienos granulių gamintojai puikiai žino, jog būtent iš spygliuočių medžių gaminamos medienos granulės yra laikomos pačiomis kokybiškiausiomis. Taip yra todėl, jog būtent šio tipo medienos granulės pasižymi didžiausiu kaloringumu. Trumpiau tariant, jog degimu metu išskiria didžiausią energijos kiekį. Didesnis energijos kiekis reiškia, jog norint namuose sukurti tam tikrą šilumą, reikia sudeginti mažiau granulių. Mažiau granulių reiškia dar mažiau pelenų, kuriuos profilaktiškai reikia pašalinti iš granulinių katilų.

Kodėl neverta rinktis mažiau kokybiškų medienos granulių?

Mažiau kokybiškos medienos granulės dažnai yra gaminamos maišant medieną su įvairiomis priemaišomis. Esant aukštai degimo temperatūrai, šios papildomos priemaišos palieka didesnį kiekį pelenų bei laikui bėgant vis labiau užteršia visą granulinę šildymo sistemą. Tai laikui bėgant apsunkina jos darbą. Žemos kokybės medienos granulės yra ne tik mažiau efektyvios, tačiau taip pat ir kenksmingos tiek patiems granuliniams katilams, tiek ir svarbiausiems šių šildymo sistemų komponentams.