Drauge su naujos kartos namų statyba į rinką įžengė ir novatoriškos mechaninės vėdinimo sistemos rekuperatoriais su centrine ortakių sistema arba be jos. Ne paslaptis, kad tai suteikė galimybę ne tik užmiršti drėgmę namuose, bet ir mėgautis grynu bei kokybišku oru.
Tiesa, ankstesnės kartos rekuperatoriai pasižymėjo tuo, kad ganėtinai stipriai sausindavo patalpų orą. Ne paslaptis, kad tai sukeldavo diskomfortą gyventojams, o kai kurie tai laikė vienu didžiausių šių įrenginių minusu. Tačiau derėtų pažymėti, kad tai būdinga ne visų tipų rekuperatoriams. Rinkoje dominuoja plokšteliniai bei rotaciniai rekuperatoriai. Pastarieji ilgą laiką turėjo pranašumą dėl dviejų pagrindinių priežasčių – efektyviai veikia ir prie žemos lauko temperatūros bei nesausina oro.
Tuo tarpu plokšteliniai ilgą laiką buvo laikomi mažiau efektyvūs Lietuvos klimatui, o vėdinant patalpas šiais rekuperatoriais sausėja oras. Tačiau technologijos nestovi vietoje ir gamintojai nuolatos tobulina savo gaminius, ieško pačių geriausių problemų sprendimo būdų. Taigi, šiandien jau galima rinktis hidroforinius plokštelinius arba rotacinius priešpriešinių srautų rekuperatorius su drėgmės grąžinimu. Naujos kartos plokšteliniai įrenginiai taip pat gali veikti ir prie žemų temperatūrų, o rekuperatoriai su drėgmės grąžinimu išlaiko oro drėgmės balansą.
Jeigu vis dėlto jau įsigijote ir naudojate rekuperatorių, kuris sausina jūsų namų orą, padėti gali nebent papildomos priemonės ar drėkintuvai. Tokiu atveju galima bandyti sumažinti oro kaitą, tačiau tai stipriai atsilieps patalpų oro kokybei, todėl to daryti nerekomenduojama. Geresnis ir pigiausias sprendimas būtų dažniau šlapiai plauti grindis, pastatyti oro drėkintuvus, o brangesnis – seną rekuperatorių pakeisti nauju.
Deja, taip jau nutinka, kai iškart tinkamai nėra įvertinami vienų ar kitų įrenginių minusai ir privalumai, kurie vėliau atsiliepia finansiškai arba gyvenimo kokybei.