Kaip išsirinkti tinkamus vartus pramoniniams objektams?

Įmonėse, į kurių teritoriją nuolat įvažiuoja didelės transporto priemonės, turėtų būti sumontuoti pramoniniai vartai. Paprastai tokios konstrukcijos naudojamos objektuose, kuriuose kasdien tenka jas atidaryti ir uždaryti keliasdešimt kartų.

Tokie vartai reikalingi daugelyje didelių objektų: sandėliuose, didelių transporto priemonių plovyklose, gamyklose ir įvairiuose didelėse teritorijose, kur didelis transporto judėjimas. Tokios pramoninės konstrukcijos turi savo ypatybes, nes turi atitikti keletą reikalavimų:

  • didelis dydis ir svoris, palyginti su įprastais vartais;
  • mechanizmų stabilumas, nes vartai kasdien atidaromi daugybę kartų;
  • padidintas saugumo lygis.

Taip pat pramoniniai vartai turėtų būti kuo patogesni naudoti. Todėl daugeliu atvejų jie yra automatizuoti. Dėl to varčias galima atidaryti ir uždaryti praktiškai be žmogaus įsikišimo.

Pramoniniai vartai neabejotinai skiriasi nuo vartų, montuojamų namuose, nors iš pirmo žvilgsnio kartais atrodo panašiai. Išsirinkti tinkamą dizainą nėra lengva, nes šiandien yra didelis modelių pasirinkimas, kurie skiriasi tipu, paskirtimi, funkcionalumu ir kaina. Norint pasirinkti optimalų dizainą, reikia atsižvelgti į konstrukcijas, kuriose jie bus montuojami, ypatumus, teritorijos aplinką, angos specifiką https://www.kiemoprojektai.lt/lt/vartai/pramoniniai-vartai.htm

Kad pramoniniai vartai efektyviai veiktų, taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į keletą smulkesnių veiksnių. Pavyzdžiui, svarbus bus vartų atidarymo ir uždarymo greitis – intensyvaus darbo metu kiekviena sekundė gali būti brangi.

Be to, būtina atkreipti dėmesį į saugumą. Dažniausiai naudojamas apsauginis mechanizmas – fotoelementas, kuris sustabdo vartus, kai jų kelyje aptinkamas objektas. Tačiau galima naudoti ir papildomas apsaugos priemones – pvz., įspėjamąsias lemputes, STOP mygtuką ir pan.

Be kita ko, labai svarbus atsparumas korozijai, todėl naudojamos tokios medžiagos kaip aliuminis arba cinkuotas plienas.

Pirkdami pramoninius vartus, atsižvelkite į kiek kitokius aspektus nei renkantis standartinį namų vartų modelį. Vartai turi padėti išlaikyti sklandų įmonės veiklos tęstinumą, o ne trikdyti.