Kaip įsigyti automobilį – patarimai, padėsiantys išsirinkti geriausią pasiūlymą

VIN patikra

Ieškoti naujo automobilio – tai yra didžiulis iššūkis. Kaskart susidurti su „suktais“ ir nesąžiningais automobilių pardavėjais, kurie žūtbūt bando parduoti savo turimas transporto priemones, yra tikrų tikriausias košmaras. Todėl jei jūs ne vieną kartą buvote įsigiję nekokybišką transporto priemonę, turėtumėte pasinaudoti keliais patarimais, kurie palengvintų automobilio įsigijimo procesą.

Atlikite tyrimą

Pats svarbiausias dalykas, kurį turite suprasti prieš pirkdami automobilį, yra tai, jog žinios ir informacija yra pati stipriausia jėga. Yra labai didelė klaida atvykti pirkti automobilio prieš tai neatlikus tyrimo apie konkrečios markės ir modelio transporto priemonę. Šiandien internete jūs galite labai lengvai surasti informaciją bene apie bet kurį automobilį.

Taip pat, jei jūs galvojate apie visiškai naujo automobilio įsigijimą, turėtumėte pasidomėti, kiek pardavėjas mokėjo už tokią transporto priemonę pirkdamas ją iš gamintojo. Tai leistų jums efektyviau derėtis dėl perkamo automobilio kainos.

Kita vertus, jei jūs galvojate apie naudoto automobilio įsigijimą, pasidomėkite, kokios kainos vyrauja dabartinėje rinkoje ir kiek yra įprasta mokėti už konkretaus modelio ir konkrečių metų transporto priemonę. Tokia informacija suteikia galimybę pardavėjui pateikti daug svarių argumentų ir užtikrinti žemesnę kainą.

Pasidairykite aplink

Prieš pirkdami automobilį, pasidairykite aplinkui – nebent tai yra labai „ekstremali“ situacija ir automobilio jums reikia čia ir dabar. Tai reiškia, kad jei norite padidinti savo pasirinkimo laisvę ir taip pat padidinti tikimybę, kad rasite tai, ko jūs ieškote, apžiūrėkite daugiau nei keletą automobilių. Ir tai yra ypač aktualu tuomet, jei jūs nusprendžiate automobilį pirkti iš automobiliais prekiaujančių bendrovių. Jei jūs skirtingose bendrovėse sulauksite skirtingų kainos pasiūlymų, taipogi galėsite lengviau nusiderėti.

Nuspręskite dėl apmokėjimo

Kaip žinia, pirkdami transporto priemonę, jūs turite keletą galimybių – ją pirkti savo asmeninėmis lėšomis, kreiptis dėl paskolos arba pasinaudoti lizingo paslaugomis. Dėl šios priežasties jūs iš anksto turėtumėte labai gerai pagalvoti, kuris finansavimo būdas jums galėtų tikti geriausiai.

Jei jūs nuspręsite pasinaudoti automobilių lizingo paslaugomis, nepamirškite, kad kreditoriai (priklausomai nuo to, į kuriuos kreipsitės) gali taikyti tam tikrus reikalavimus automobilio amžiui, draudimui ir kt. Tuo tarpu, jei kreipsitės dėl paskolos, turėsite didesnę pasirinkimo laisvę ir galėsite lengviau įsigyti norimą transporto priemonę. Žinoma, visuomet didžiausią laisvę mums suteikia asmeninės lėšos, tačiau jei neturime pakankamos pinigų sumos, natūralu, kad tenka galvoti apie kitas alternatyvas.

Žiūrėkite tiek į naujus, tiek ir į naudotus automobilius

Praeityje nedaug naudoto automobilio pirkimas buvo bene geriausias būdas, padedantis išvengti didelių išlaidų. Pagrindinė viso to priežastis buvo tai, jog vos tik naujas automobilis išrieda iš automobilių salono, jis akimirksniu nuvertėja.

Tačiau dabartinė situacija keičiasi – vis daugiau žmonių šiomis dienomis ima žvelgti į visiškai naujus automobilius, kuriems gamintojai suteikia papildomą garantiją ir techninį aptarnavimą tam tikrą laikotarpį nuo automobilio įsigijimo. Kita vertus, toks sprendimas taip pat kainuoja gerokai daugiau. Todėl jei jūs norite įsigyti automobilį, turėtumėte žvalgytis ne tik į naujus, tačiau ir į naudotus automobilius. Tokiu būdu jūs padidinsite asortimentą, iš kurio galėsite pasirinkti būtent tai, kas jums labiausiai tinka.

Pasinaudokite internetu

Naujas automobilis

Jei ieškote automobilio, kuris galėtų atitikti jūsų keliamus reikalavimus, neabejotinai turėtumėte pasinaudoti internetu. Tokiu būdu jums nebereikėtų susidurti su automobiliais prekiaujančių bendrovių konsultantais ir vadybininkais, kurie kartais būna labai įkyrūs. Taip pat jūs galėtumėte surasti ir kur kas geresne kaina pasižyminčius automobilius. Turite suprasti vieną – automobilių salono pardavėjas visuomet stengiasi išsiderėti kuo didesnę kainą, kadangi jo komisiniai priklauso nuo to, už kokią sumą jis atliks pardavimų. Tuo tarpu, jei jūs pasinaudojate internetu, galite patys lengvai ieškoti palankiausių kainų, palyginti skirtingus pasiūlymus ir išsirinkti jums palankiausią. Kokius internetinius portalus tam tikslui jūs pasitelksite, tiesiogiai priklausys tik nuo jūsų konkrečių lūkesčių, tačiau pasirinkimo laisvė visuomet yra labai didelė.

Įvertinkite ir draudimo išlaidas

Perkant transporto priemonę, visuomet reikia pagalvoti ir apie draudimui teksiančias išlaidas. Žinoma, kiekvienas automobilio savininkas gali pasirinkti draustis tik Privalomuoju civilinės atsakomybė draudimu, tačiau jei transporto priemonė yra pakankamai nauja ir brangi, tuomet įprastai Kasko draudimas būna neišvengiamas – nebent norima rizikuoti savo pinigais. Dėl šios priežasties labai svarbu įvertinti ir tai, kiek preliminariai galėtų kainuoti vieno ar kito jus dominančio automobilio draudimo išlaidos. Tokią informaciją galima nesunkiai sužinoti pasinaudojus internetinėmis draudimo skaičiuoklėmis.

Kita vertus, kaip jau buvo minėta, jei automobilis yra perkamas lizingu ir lizingo vertė yra pakankamai didelė, tuomet lizingo bendrovė gali taikyti papildomą reikalavimą, kuriuo pats Kasko draudimas. Tokiais atvejais, visą sutarties laikotarpį automobilis privalo būti apdraustas Kasko draudimu, o tai reiškia, kad jums teks mokėti ne tik lizingo įmokas, tačiau taip pat ir Kasko draudimo įmokas. Todėl šis veiksnys turėtų būti tinkamai apsvarstytas ir įvertinas, jei nenorite susidurti su didelėmis ir nepamatuotomis išlaidomis.

Venkite impulsyvaus pirkimo

Norint išvengti impulsyvaus pirkimo, visų pirma reikia nusiteikti įgyvendinti išsamų tyrimą ir atlikti labai atidžią paiešką. Skubotas automobilio pirkimas yra labai rizikingas sprendimas. Pastaruoju atveju neilgai trukus jūs galite suprasti, kad įsigijote automobilį, kurio iš tikrųjų sau finansiškai neturėtumėte leisti, arba galite išsiaiškinti, jog jis yra techniškai netvarkingas ir reikalaujantis didžiulių papildomų investicijų.

Atlikdami išsamų tyrimą apie konkretų jus dominantį automobilio modelį ir įvertindami papildomą informaciją, susijusią su draudimu ar finansavimo galimybėmis (jei norite automobilį pirkti ne savo asmeninėmis lėšomis), jūs suteikiate sau puikią galimybę įsigyti automobilį, kuriuo džiaugsitės daugybę metų.

Nepratęskite garantijos termino

Ilgesnė automobilio garantiją, kurią siūlo automobilių pardavėjai, yra labai brangus pasirinkimas. Be to, labai dažnai tokiais atvejais draudimas būna pakankamai ribotas, o tai reiškia, kad prireikus galima suprasti, jog draudimas nepadengs tam tikrų atsiradusių išlaidų.

Jei jūs perkate naują automobilį, tuomet automobilis bus parduodamas su gamintojo garantija, kuri yra neatsiejama nuo naujos transporto priemonės. Tačiau jei jūs perkate pakankamai naują transporto priemonę, kuri buvo naudota kelerius metus, nepamirškite, kad toks automobilis taip pat vis dar turėtų turėti automobilio garantiją, o tai reiškia, kad pastaruoju atveju jūs galėtumėte sutaupyti daugiau lėšų.

Nėra praktiška ir ekonomiška pirkti papildomos garantijos pratęsimą, kadangi tai sudaro labai dideles papildomas išlaidas. Kur kas geresniu sprendimu tokiu atveju būtų jūsų turimų atliekamų lėšų padėjimas į taupomąją sąskaitą, tokiu būdu visuomet žinant, kad prireikus, jūs turėsite lėšų, kuriomis galėsite padengti savo transporto priemonės remonto išlaidas.

Visuomet praktiškai išbandykite automobilį

90% žmonių, kurie ieško automobilio, prieš pirkdami jį išbando praktiškai. Todėl jokiu būdu neleiskite sau būti tarp likusių 10%. Automobiliu pavažiuoti turėtumėte dėl daugybės priežasčių, tačiau komfortas turėtų būti tarp svarbiausių. Kai kuriuose automobiliuose, nepaisant to, kaip prabangiai ir šiuolaikiškai jie atrodytų iš išorės, sėdi yra labai nepatogu. Todėl jūs tikrai nenorėtumėte investuoti į brangų automobilį, kuris jums neteiktų jokio komforto. Taip pat turėtumėte pagalvoti ir apie keletą papildomų veiksnių:

  • Vairavimo patogumas: Automobilis turėtų važiuoti labai sklandžiai ir tyliai.
  • Automobilio langai: Prieš pirkdami automobilį, turite būti tikri, kad vaizdas pro visus langus jums yra priimtinas ir jūs lengvai pro juos matote. Tai turi tiesioginės įtakos ir vairavimo kokybei bei saugumui.
  • Automobilio valdymas: Atsisėdę į savo apžiūrimą ir jus iš pirmo žvilgsnio sudominusią transporto priemonę, turėtumėte įjungti posūkius, radiją, oro kondicionierių, langų valytuvus ir kt. Turite būti tikri, kad automobilio valdymas yra paprastas ir intuityvus, nesukeliantis jums jokių papildomų sunkumų.
  • Greičio ir stabdžio pedalai: Išbandydami transporto priemonę, kurią planuojate pirkti, turėtumėte atsižvelgti ir į tai, kaip veikia greičio bei stabdžio pedalai. Automobilis turi reaguoti į jūsų atliekamus veiksmus – ir tai turi vykti akimirksniu.

Prieš pirkdami automobilį, apsilankykite autoservise

Jei jūs planuojate įsigyti naudotą automobilį, labai svarbu, kad jūs visų pirma jį patikrintumėte profesionaliame autoservise. Patyrę automechanikai apžiūrės jus dominančio automobilio techninę būklę ir nustatys pagrindines transporto priemonės problemas, tokiu būdu jas aiškiai įvardijant.

Jei techninės problemos bus labai rimtos ir jų bus nemažai, jūs turėsite galimybę rinktis – derėtis dėl palankesnės kainos, atsižvelgiant į remonto išlaidas, ar ieškoti kito automobilio, kuris būtų techniškai tvarkingas. Be to, svarbu, kad automechanikus pasirinktumėte patys ir nesutiktumėte automobilį apžiūrėti pardavėjo siūlomame autoservise.

Automobilio patikra pagal VIN numerį

Nepamirškite, kad kiekvienas transporto priemonės pirkėjas turi galimybę patikrinti perkamo automobilio istoriją, pasinaudojant automobilio VIN numeriu. Automobilio patikra pagal VIN numerį yra labai svarbus transporto priemonės pirkimo proceso elementas, be kurio šiandien neturėtų būti įsivaizduojamas nei vienas sandoris. Net jei jūs iki šiol nebuvote girdėję apie tokią galimybę, jums tereikia pasinaudoti internetu, pvz., https://cpu.lt/vin-patikra. Automobilio istorijos patikrinimas jums leis sutaupyti daugybę lėšų ir sumažins papildomo galvos skausmo riziką.

Pirkite automobilį, kurį galite sau leisti

Jei jūs planuojate pirkti kitą automobilį, kuomet dabartinės jūsų turimos transporto priemonės lizingas (arba paskola) dar nėra sumokėta, turėtumėte labai atidžiai pagalvoti, ar jūs iš tikrųjų galite sau tai leisti. Dviejų automobilių turėjimas yra pakankamai didelė prabanga – ypač, jei vienas iš automobilių yra įsigytas pasinaudojus lizingu arba paskola. Ką jau kalbėti apie tai, kad dviejų automobilių draudimas taip pat gerokai padidina bendrąsias išlaidas.

Taigi, jei jūs esate patekę į tokią situaciją ir svarstote, kaip galėtumėte pasielgti, būtų optimaliausia, jei visų pirma padengtumėte savo dabartinius turimus finansinius įsipareigojimus.

Pabaigos žodis

Pabaigai reikėtų dar kartelį pabrėžti, kad kiekvienas automobilio pirkėjas, kuris nenori prašauti pro šalį, turėtų suprasti, kokią didelę svarbą turi sklandus, apgalvotas ir sistemingas transporto priemonės pasirinkimo procesas. Prieš pirkdami naują arba naudotą transporto priemonę, visuomet turite būti pasiruošę pasidomėti kiekvienu net ir pačiu smulkiausiu aspektu, susijusių su jus dominančiu automobiliu. Kuo daugiau dėmesio ir laiko tam skirsite, tuo jums bus lengviau įsigyti kokybišką ir techniškai tvarkingą transporto priemonę, kuri jums tarnaus daugybę metų. O jei jūs nepamiršite pasinaudoti šiais patarimais, visas minėtas procesas taps daug lengvesnis ir efektyvesnis. Todėl belieka palinkėti sėkmės renkantis transporto priemonę, kuri jums nekels jokių sunkumų ir atitiks jūsų keliamus reikalavimus.