Kaip dalyvauti viešuosiuose pirkimuose?

Viešieji pirkimai yra svarbūs, norint išplėsti savo įmonės veiklą į platesnes rinkas. Susidomėjus viešaisiais pirkimais, gali iškilti klausimas, nuo ko reikėtų pradėti, norint dalyvauti juose. Internete galima rasti labai daug informacijos, susijusios su šiuo klausimu, tačiau, nestruktūruotos ir padrikos. Šiame straipsnyje, bus aptariami pagrindiniai principai, kurie turėtų padėti, jei esate pradedantysis viešuosiuose pirkimuose. Taigi, dalyvavimas viešuosiuose pirkimuose, susideda iš:

Dominančių sričių užregistravimo. Tai žingsnis, nuo kurio prasideda dalyvavimas viešuosiuose pirkimuose. Jo metu, pagal pateiktas instrukcijas, yra užregistruojamos dominančios veiklos sritys. Šis žingsnis užtikrina, kad visa gaunama informacija, bus jums aktuali ir vis atnaujinama.

Dalyvavimo informaciniuose susitikimuose. Suteikia galimybę artimiau susipažinti su viešųjų pirkimų procesais ir jų eiga. Taip pat, iškilus neaiškumams ar kitokiems klausimams, tokių susitikimų metu, tai galima išsiaiškinti. Informaciniai susitikimai, gali suteikti galimybę susitikti su potencialiais subrangovais ar suteikti kitokių naudingų kontaktų.

Kainos strategijos sukūrimo. Jei planuojate siūlyti didelės vertės pasiūlymą, atsakingai jį suplanuokite ir atsižvelkite į jo reikalavimus bei reikalingus išteklius. Naudinga savęs paklausti:

  1. Kiek kainuos paruošti pasiūlymą?
  2. Kokią informaciją turėtume rinkti?
  3. Kokių išteklių mums reikės norint įvykdyti sutartį?
  4. Kas valdys pasiūlymo projektą?
  5. Kaip suplanuosime darbo krūvį, paskirsime reikalingus darbus, suplanuosime susitikimus?
  6. Kas yra mūsų konkurentai ir kokie yra mūsų šansai laimėti?

Neseniai sudarytos sutarties peržiūrėjimo. Jei peržiūrėjus sutartį, atsiranda kokių nors neaiškių detalių, susisiekite su žmogumi ar įmone atsakinga už pasiūlymą ir paprašykite paaiškinimo. Labai svarbu išsiaiškinti visą sutartį iki smulkmenų. Kažko nežinojimas, gali reikšti pralaimėjimą ar nusileidimą konkurentams.

Patrauklaus pasiūlymo pateikimo. Tai apima planavimą, rengimą ir tobulinimą. Įsitikinkite, kad atsakote į visus klausimus. Nekeiskite tokių dalykų, kaip šrifto ir jo dydžio, numeracijos, nebent to labai reikia. Aiškiai apsibrėžkite struktūrą ir patį pasiūlymą. Pažiūrėkite, kokie vertinimo kriterijai yra pateikti pasiūlymui. Tai svarbu, kad pasiūlymas būtų kokybiškas.

Suprastų mokėjimo sąlygų. Kiekvienai organizacijai, gali skirtis mokėjimų grafikai, todėl įsitikinkite, kad žinote juos. Jūs galite ne iš karto gauti atlygį už pabaigtą darbą, todėl, jeigu jusų tokios sąlygos netenkina, jums tai reikėtų nurodyti pateiktame pasiūlyme.

Pateiktų šaltinių. Kurie žino jūsų veiklą ir gali užtarti jus geru žodžiu. Pateikite jiems aiškią informaciją, kurioms jums reikia, kad žinotų būtent kuriuos dalykus pabrėžti.

Patikrintų ir pateiktų pasiūlymų. Prieš pateikdami, būtinai atidžiai patikrinkite savo pasiūlymą. Įsitikinkite, kad jūsų pasiūlymas atitinka visus reikalavimus, ir tik tada, galite teikti siūlymą.

Pasiūlymo pristatymo. Jei reikia pristatyti pasiūlymą vertinimo komisijai, atkreipkite dėmesį į pagrindinius pasiūlymo kriterijus. Svarbiausia viską suplanuokite ir pasiruoškite pristatymui.

Į pasiūlymą ir kiekvieną jo proceso žingsnį, reikia žiūrėti atsakingai. Būtent neatidumas ir klaidų padarymas pirminiuose viešųjų pirkimų procesuose, gali reikšti nesėkmę tolimesnei eigai, o atsakingas, ilgas ir investicijų reikalaujantis įdirbis – sėkmę ir laimėjimą!

Naudingos nuorodos:

https://pirkimai365.lt/

https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/notice