Kaip atsakingai elgtis su fejerverkais?

Fejerverkai yra neatsiejama daugelio švenčių dalis. Mėgstame juos paleisti į dangų per naujuosius metus, vestuves, kartais net ir gimtadienius. Visgi, ne visi žmonės išmano, kaip tinkamai naudoti fejerverkus, be to, nesugeba atskirti profesionalių nuo mėgėjiškų, todėl neretai pasitaiko įvairių nelaimių, kurių išties būtų galima išvengti. Tad, jeigu ir Jūs norite įsigyti fejerverkus, skaitykite straipsnį toliau, o mes trumpai paaiškinsime, tinkamai naudoti šį džiuginantįatributą.

Pirotechnikos gaminius paprastai skirstome į profesionalius ir mėgėjiškus. Pastarieji yra pirmos-trečios pavojingumo klasės, o štai kiti ketvirtos ir penktos. Masiniam naudojimui skirti būtent mėgėjiškieji, o profesionalius fejerverkus gali naudoti tik specialistai. Pirmos klasės gaminiai yra ugnies fontanai, konfeti bei bengališkos ugnelės. Antrosios klasės gaminiai yra petardos, vulkanai ir fontanai. Jie nėra itin pavojingi, tačiau netinkamai naudojant galime prisidaryti bėdos. Šio tipo pirotechniką naudoti leidžiama tik lauke. O štai trečiosios klasės fejerverkai jau yra vidutinio pavojingumo, juos naudoti reikėtų atvirose ir didelėse erdvėse, todėl elkitės išties atsakingai. Fejerverkams pasibaigus, nereikėtų prie jų artintis dar bent dešimt minučių, taip pat patartina elgtis ir šiam apskritai nesuveikus. Nepamirškite niekada nesinešioti fejerverkų kišenėse, uždekite juos tik po vieną, atkreipkite dėmesį į visas instrukcijas nurodytas ant gaminio pakuotės. Trečios pavojingumo klasės fejerverkus naudokite tik atvirose erdvėse tam, jog nesukeltumėte gaisro, nes arti esantys medžiai ar elektros linijos gali prisidėti prie didelės nelaimės kūrimo. Visada atminkite, jog turite laikytis saugaus atstumo, taip pat niekuomet nesilenkite link padegamų fejerverkų. Būkite atidūs ir prižiūrėkite savo sveikatą, nes netinkamas pirotechnikos naudojimas gresia nudegimais, akių sužalojimais, klausos praradimu bei giliomis žaizdomis.

Taigi, fejerverkai išties yra daugelio mėgstama pramoga bei atributika, tačiau su ja vertėtų elgtis atsakingai. Laikykitės visų instrukcijų ir patarimų, pasidomėkite neatsargaus naudojimo pasekmėmis, pirkite tik tuos fejerverkus, kuriais išties mokėsite naudotis. Nepamirškite susipažinti su pirotechnikos gaminių lygiais bei erdvėmis, kuriose leidžiama juos paleisti į orą. Būkite atsakingi ir saugokite savo bei kitų sveikatą.