Kaip apskaičiuoti siuntos kainą?

Kiekvieną kartą, siunčiant siuntą, svarbiausias klausimas yra, kokia bus siuntimo kaina. Tai ypatingai aktualu, siunčiant siuntinį į užsienį, kadangi šios paslaugos kainuoja nemažai. Tačiau vienareikšmiškai apskaičiuoti ar atsakyti į šį klausimą neįmanoma, nes siuntimo kaina priklauso nuo daugelio dalykų. Neskaitant to, kad svarbus faktas į kur siunčiate siuntinį, taip pat svarbu, kokio dydžio siunta yra, kokiu būdu ir kaip greitai reikia pasiekti adresatą.

Žinoma, siuntų gabenimo paslaugas teikiančių įmonių yra labai daug ir kiekviena iš jų gali pasiūlyti skirtingas kainas. Net jeigu ji bus gabenama ir tuo pačiu būdu, per tą patį laikotarpį, siuntimo kainą nustato kiekviena bendrovė, įvertindama savo patiriamus paslaugos vykdymo kaštus. Be abejonės, pavienių siuntinių siuntimas visuomet kainuoja brangiau, negu sudarius nuolatinio bendradarbiavimo sutartis. Tokiu atveju, lojaliems klientams dažnai taikomos žymiai konkurencingesnės ir patrauklesnės kainos.

Kiekviena bendrovė savo tinklapyje įprastai turi siuntų siuntimo kainos skaičiuoklę https://www.siuskpigiau.lt/irankiai/siuntu-kainos-skaiciuokle. Vadovaujantis ten esančiais nurodymais, suvedus tikslius duomenis apie savo siuntinį, galima sužinoti ir tikslią siuntos siuntimo kainą. Tokiu atveju, nesudėtinga palyginti keleto kompanijų pasiūlymus ir išsirinkti sau patraukliausią ir geriausiai poreikius atitinkantį paslaugos teikėją.

Svarbiausi kriterijai, kuriuos skaičiuoklėse prašoma nurodyti, visose skirtingose kompanijose dažniausiai yra panašūs. Tai, žinoma, šalis, iš ir į kurią keliaus siunta, koks yra siunčiamos pakuotės tipas, išmatavimai bei svoris. Pakuotės gali būti vokas, dėžė, paletė ar siunčiami itin svarbūs dokumentai.

Kartais dėl tam tikrų priežasčių, siunčiant nedidelio svorio siuntinį didelėje dėžėje, susiduriama su klausimu, kaip apskaičiuoti siuntimo vertę. Kadangi pagal dėžės išmatavimus, siuntinys patenka į brangesnės paslaugos rėžius. Tokiu atveju, kai kurios įmonės, siūlo pasinaudoti siuntos tūrio skaičiuokle ir taip sutaupyti siuntimo išlaidų.