Kaip apsisaugoti nuo triukšmo ofise?

Triukšmas – neabejotinai viena pagrindinių problemų su kuriomis susiduria šiuolaikinių biurų ir ofisų darbuotojai. Kavos aparatų, kopijuoklių, spausdintuvų ir kitos technikos leidžiami garsai, batų kulnų kalenimas, telefonų skambučiai ir žinoma kolegų balsai tampa tikrais dirgikliais ir neleidžia susitelkti į darbus. Specialistai jau seniai nustatė tiesioginį ryšį tarp tylos ir darbingumo. Triukšmo poveikis žmogaus organizmui gali būti labai įvairus: nuovargis, irzlumas, nemiga, galvos skausmas ir netgi orientavimosi erdvėje sutrikimai. Norint, kad šie simptomai nekankintų darbuotojų, verta pasvarstyti apie apsaugos nuo triukšmo būdus. O jų yra įvairiausių, o kai kurie yra ganėtinai paprasti ir ypatingai praktiški, leidžiantys ne tik sumažinti triukšmo lygį ofise, bet ir suteikti žmonėms šiek tiek daugiau privatumo ir ramybės.

Vienas populiariausių ir labiausiai paplitusių būdų kovoti su dideliu triukšmu yra įvairios akustinės sienelės. Jas dažnai galima pamatyti pritvirtintas prie biuro stalų, tokiu būdu atskiriant šalia dirbančius žmonės ir sudarant apsauginį barjerą. Toks triukšmo slopinimas nors ir nėra pats efektyviausias, tačiau leidžia kiek sumažinti bendrą triukšmo lygį, nes pačios sienelės sugeria garsą ir neleidžia jam sklisti toliau. Rimtesnės akustinės sienelės gali formuoti savotiškas nedidelės privačias erdves, tokiu būdu ne tik didinant apsaugą nuo triukšmo, bet ir sukuriant savotiškas privačias erdves darbuotojams.

Dar vienas būdas sukurti apsaugą nuo triukšmo ofise – taip vadinamos telefono būdelės. Tai iš esmės iš tų pačių akustinių sienelių sukurtos konstrukcijos, kuriose kalbantys telefonu, gali atsiriboti nuo išorinio triukšmo ir tuo pačiu metu netrukdo kitiems kolegoms savo kalbomis. Toks sprendimas leidžia darbuotojams turėti privatumo, be poreikio ieškoti atskiro kabineto ar eiti į lauką, sulaukus svarbaus skambučio.