Kada nauji butai Vilniuje perkami sau, o kada jie pasirenkami investicijai?

Žinios apie nekilnojamo turto rinką mus pasiekia beveik kiekvieną dieną. Vienu metu visa žiniasklaida skalambija, kad kainos kyla, o jau po kurio laiko visur skelbiama, kad suskubkite pirkti namus bei butus ir investuokite į nekilnojamo turto objektus, nes jų kainos labai ženkliai krenta. Savaime suprantama, kad kiekvienas būsto pardavėjas laukia momento, kai nauji butai Vilniuje kainuoja maksimaliai daug, o tuo tarpu kiekvienas būsto pirkėjas norėtų, jog jo nusižiūrėtas objektas kainuotų kuo mažiau, nes tuomet gal jam užteks jau sutaupytų pinigų arba bent jau galės pasiimti mažesnę banko paskolą.

Kaip išsirinkti tinkamiausią būstą sau, yra prirašyta daug straipsnių ir išdalinta dar daugiau patarimų. Bet tikriausiai kiekvienas pirkėjas sutiks, kad svarbiausia yra pajautimas. Jeigu vos tik įžengiate į naujus namus ir apima namų jaukumo jausmas, tai labai tikėtina, kad apie jį galvosite dar ne vieną dieną ir greičiausiai vėl sugrįšite, kai tik paskaičiuosite visus pliusus bei minusus. Labai didelę reikšmė pasirinkimui turi tiesiog labai stiprus pajautimas, jog tai „Jūsų namai“.

Visais kitais aspektais yra vertinami nauji butai Vilniuje, kurie bus skirti tik investicijai. Tuomet jau nebeegzistuoja tas „namų jausmas“, nes juk jame jau gyvensite nebe Jūs. Svarbiausia bus atsižvelgti į objekto lokaciją, patogumą jį pasiekti viešuoju transportu arba prisiparkuoti automobilį. Žinoma, investuotojai visuomet lauks kainų kritimo momento, kad „nepermokėtų“ už būstą.

Taigi tikrai puikiai suprantate, kad savo buto pirkimui dažniausiai tinkamas laikas yra dabar. Nes jeigu nepirksite savo būsto, tai teks nuomoti ar ieškoti kitų alternatyvų. Vadinasi, teks tiesiog „deginti“ pinigus. Būtina pasiskaičiuoti ir įvertinti daugelį faktorių. Tačiau kad ir kaip ten bebūtų, bet naujos statybos butai yra ne tik aktualūs, bet ir paklausūs visais laikais. Daugelis naujakurių nori ir siekia gyventi būtent tokiuose namuose. Ar ir Jūs esate vienas jų?

Kad ir kaip ten nebūtų, bet visgi naujo nekilnojamo turto objekto pirkimas buvo, yra ir bus itin svarbus žingsnis. Tad jam pasiryžta tikrai ne visi, bet tie, kurie jau peržengė šį žingsnį, tikrai retas gailisi, o visai priešingai – labai greitai pradeda mąstyti apie naujo, greičiausiai, investicinio buto pirkimą.