Kada namui reikalingas fekalinis siurblys?

Problemos su kanalizacija gal ir nėra labai dažnos tačiau užklumpa netikėtai ir sukelia nemalonias situacijas. Jei lietaus vandenį galime pašalinti su paprastu siurbliu, nuotėkoms siurbti reikalingas fekalinis siurblys. Taip yra todėl, kad šių siurblių įsiurbimo anga didesnė ir pats variklio velenas gali susmulkinti nedideles buitines atliekas ir fekalijas. Fekalinis siurblys reikalingas namui tuo atveju, kai prisipildžius nuotėkų talpai reikia skubiai išsiurbti nuotėkas į atsarginį rezervuarą.

Jei naudojate nuotėkų surinkimo talpą

Nuotėkų surinkimas nėra visuotinis centralizuotas, daugiau nei 30 proc. Lietuvos namų ūkių privačiuose namuose vis dar naudoja vietines nuotėkų surinkimo duobes. Sistema gali būti su aktyviomis bakterijomis kai išvalytas vanduo šalinamas į gruntą arba paprasta hermetiška nuotėkų surinkimo talpa. Siurblio žarna turėtų būti panardinta į giliausią talpos vietą tam, kad galėtų išsiurbti visas kietas daleles. Fekalijų siurblys idealiu atveju turi būti su plūde ir nuolat laikomas įjungtas tam kad netikėtai pakilus nuotėkų lygiui iki kritinio taško, spėtų pradėti darbą ir apsaugotų namo rūsį, ūkinį pastatą nuo žalos. Fekaliniai siurbliai naudojami kaip pagalbiniai įrankiai atsitikus avarijai, kur kas dažniau juos rastume mažų gyvenviečių nuotėkų surinkimo sistemose, pramoninėse įmonėse ir vandens valymo įmonėse.

Už netyčinį ar tyčinį gamtos teršimą įmonėms ir privatiems asmenims gresia didelės bėdos. Fekaliniai siurbliai gali išgelbėti atsitikus bėdai, likviduojant avarijos pasekmes. Jeigu jūsų namuose įrengta nuotėkų sistema yra žemesniame lygyje nei surinkimo rezervuaras, tokį siurblį turėti būtina. Jei apatinė namo dalis yra po žeme, nuotėkos gali prasiveržti į vidų per kanalizacijos vamzdžių sujungimus.

Nuotėkų valymo įrenginiai

Jeigu esate įsirengęs biologinį nuotėkų valymo įrenginį, dažnas nuotėkų išvežimas jums nėra aktualus. Susikaupusias kietas nuotėkas, riebalus turite valyti bent 2 kartus per metus. Šis specifinis valymas reikalauja daug darbo todėl ne visi nuotėkų vežėjai siūlo šią paslaugą. Nuotėkų sistemos išvalymo darbui reikalingas fekalinis siurblys ir vandens tiekimas. Didelės nuotėkų dalys susikaupia dugne sudarydamos tirštą masę kurią norint pašalinti, reikia praskiesti vandeniu. Todėl fekaliniai siurbliai yra tinkamiausia šiam darbui.